Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Rok 2022 bude rokem ve znamení vodního Tygra

vodni_tygr

S prvním únorovým dnem skončí vláda kovového Buvola a pomyslné žezlo přebírá vodní Tygr, jehož energie budou působit až do 21. ledna 2023.

Přichází období ve znamení neuvěřitelné síly a životních posunů

Rok 2022 ve znamení vodního Tygra, toto znamení v kombinaci s prvkem vody ovládne čínský horoskop jednou za 60 let. Tygr je znamení známé svou odvahou, troufalostí, odhodláním, cílevědomostí a silou. Lidé narození v tomto znamení rádi velí a je pro ně typické, že se nezastaví, dokud nedosáhnou svých cílů. Často však také jednají impulzivně, neuvážlivě a vše musí být po jejich, jinak se začnou vztekat. Elementem tohoto roku je voda, která je dle expertky na čínskou astrologii Susan Levitt tím nejmocnějším prvkem ze všech.

Lunární Nový rok

V Číně jsou tyto oslavy známé jako jarní festival nebo lunární Nový rok. A Číňané nejsou sami, kdo ho slaví. Od konce ledna do poloviny února oslavuje lunární Nový rok také Korea, Vietnam, Japonsko a další země. V Číně místní obyvatelé udělají prakticky cokoli, aby se včas dostali ke svým milovaným a blízkým. Lunární Nový rok trvá 15 dní počínaje 31. lednem. První den lunárního Nového roku nosí smůlu uklízet, prát prádlo nebo dát si sprchu. A také vynášení odpadků – s nimi byste vynesli štěstí a prosperitu. Druhý den je třeba se sejít s rodinou, především tou z manželovy či manželčiny strany. Třetí den se na návštěvy nechodí, protože je náchylný k hádkám. Sedmý den propukají oslavy, kdy se slaví narozeniny všech přítomných. Jídlo je důležitou součástí všech čínských svátků, ale během lunárního Nového roku jsou sladké zákusky zvlášť důležité, protože sladí vyhlídky na následující rok. Tradiční sváteční laskominy zahrnují nien kao (rýžový pudink), pa-pao-fan (rýže osmi pokladů), smažené sladké knedlíčky, kandované ovoce a semínka.

 

Podobné příspěvky

Spojené království a svět” v Praze

Afri

Vietnamská firma THACO vyváží návěsy do USA

Afri

S flydubai z Prahy již od 23. prosince

Afri