Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Skupina Emirates a Amazon Web Services podepsaly dohodu o vývoji imerzivní rozšířené reality

Skupina Emirates se ve spolupráci s Amazon Web Services (AWS) vydává na futuristickou, digitální cestu, která zcela změní zkušenost jejích zaměstnanců.

Obě organizace podepsaly dohodu o vývoji imerzivní rozšířené reality (iXR) pro palubní personál skupiny Emirates, nově nastupující zaměstnance a širší partnerskou komunitu v oboru. Skupina do své platformy přidá 3D virtuální střediska, virtuální školení, herní prostředí, simulované zážitky a další funkce a nové technologie.

Systém iXR, využívající prostorové výpočty AWS a umělou inteligenci, poskytne fotorealistickou zkušenost. iXR zážitky, které jsou navrženy přímo pro zaměstnance na jejich pracovištích, budou k dispozici na přenosných zařízeních nové generace, včetně tabletů a mobilních telefonů, a zprostředkují konzistentní a vysoce věrný zážitek, streamovaný z cloudu.

V první fázi bude mít iXR tři odlišné funkce: centrum pro spolupráci a sociální prostor; školení palubního personálu a nástup a zaškolení nových zaměstnanců. Virtuální centrum Emirates bude nové zaměstnance vítat poutavými a interaktivními zážitky se značkou.

Platforma iXR představí palubnímu personálu aerolinky díky využití pokročilé technologie bezkonkurenční 3D interaktivní zážitek.  Posádka se tak přenese do pečlivě vybudovaného digitálního prostředí s virtuálními učebnami, bude se moci zapojit a učit se od zkušených moderátorů a kolegů a procházet složitými interiéry vlajkových letadel A380 a Boeing 777. Prostředí bude obsahovat školitele palubního servisu, fotorealistické avatary a prostorový zvuk pro autentický smyslový zážitek.

Hyperrealistický virtuální svět umožní novým zaměstnancům Emirates rychle a názorně se seznámit s organizací a jejími rozsáhlými aktivitami, dále s lidmi a celkovou firemní kulturou, rovněž s jejich vlastními pracovními rolemi a životem v Dubaji. Tyto podpůrné služby tak pro úspěšné kandidáty vytvoří bezproblémový nástup.

„Skupina Emirates je synonymem pro inovace a v leteckém průmyslu vždy nastavuje vysokou laťku. Naší vizí je budovat smysluplné a praktické možnosti využití XR, která pracuje s výhodami vývoje umělé inteligence. Využíváme schopnosti XR, které jsou škálovatelné a pokrývají celou šíři značek a podniků naší skupiny. V první fázi iXR pomůže palubnímu personálu komunikovat a seznámit se s platformou v interaktivním, vysoce věrném 3D prostředí, které mohou prozkoumat podle svého uvážení, což povede k většímu přenosu znalostí a spokojenosti zaměstnanců. Během této fáze budeme také rozvíjet zkušenosti našich zaměstnanců s využitím iXR, abychom naše lidi hladce začlenili do podnikání, komunity a kultury skupiny,“ říká Adel Al Redha, provozní ředitel Emirates.

Emirates-zenyDíky iXR, jejíž spuštění se chystá na konci roku, se staneme první a jedinou leteckou společností s integrovanou platformou rozšířené reality, se kterou propojí svůj provoz. Odráží to náš závazek stát v čele a upevňovat inovace a špičkové technologie v letectví ve prospěch našich zákazníků, komunit a celého leteckého odvětví,“ dodal.

„XR je rychle se rozvíjející technologie, která bude mít zásadní dopad na výcvik, design a inovativní nabídky služeb v bezpečném prostředí, které současně nabídne efektivitu a orientaci na výkon. Jsme nadšeni, že můžeme podpořit přechod skupiny Emirates do éry 3D webu tím, že nabídneme své odborné znalosti v oblasti infrastruktury, umělé inteligence a prostorových výpočetních řešení, ale také naše kolegy z AWS Professional Services, kteří tuto technologii uvedou do života. Tato spolupráce dále dovybaví zaměstnance společnosti Emirates, aby mohli poskytovat jedinečné a konzistentní služby svým zákazníkům. Společně přinášíme revoluci v cestovním ruchu a zvyšujeme laťku nových zážitků,“ okomentoval spolupráci Al Opher, vice prezident pro Professional Services z AWS.

Systém iXR bude využívat pokročilé technologie včetně Unreal Engine od společnosti Epic Games, nejotevřenějšího a nejpokročilejšího 3D nástroje pro práci v reálném čase na světě, který vývojářům nabízí flexibilní, škálovatelné, bezpečné a spolehlivé možnosti práce v reálném čase v cloudu AWS.

Dubaj a Spojené arabské emiráty (SAE) razí cestu digitální ekonomice s jasnou vizí podpořenou praktickými iniciativami a regulačními rámci v oblasti virtuálních aktiv, umělé inteligence a ochrany dat.

Pavilon Emirates na Expo 2020 se souběžně mění na centrum pro vývoj špičkových zážitků budoucnosti v souladu s vizí SAE digitální ekonomiky. Skupina Emirates pokračuje ve spolupráci s průmyslovými partnery na své strategii Web3 a v náboru talentů pro připravované projekty.

Aerolinka byla před více než šesti lety průkopníkem webové virtuální reality (VR) na webu emirates.com a ve své aplikaci, která nabízí 3D 360stupňový pohled na interiéry kabin letadel. Společnost má také vlastní aplikaci VR v obchodě Oculus, která uživatelům nabízí přesné, interaktivní zážitky z interiéru kabiny v reálné velikosti na palubě vlajkových letadel A380 a Boeing 777-300ER Gamechanger. 

Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Akcie Boeingu padají

Afri

Berlusconiho, průkopníka „politického podnikání“, povalil až dluh a hrozba státního bankrotu

Afri

Biden tlačí na Rijád, aby těžil více ropy, Tokio se bojí delta mutace stále více

Afri