Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Společnost Bell předala první vrtulník Bell 505 do Angoly

Bell

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že během slavnostního ceremoniálu v kanadském Mirabelu předala angolské letecké společnosti BESTFLY první vrtulník Bell 505.

Společnost BESTFLY byla založena v roce 2009 a dnes je největší angolskou soukromou leteckou společností, která poskytuje řadu služeb, včetně správy a pronájmu letadel, cateringu, plánování letů, transferů a odbavování letů.

Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně

Nesmírně nás těší, že jsme se stali vůbec první firmou v západní Africe, která bude provozovat tento vrtulník,“ uvedl Nuno Pereira, generální ředitel a zakladatel společnosti BESTFLY, a dodal: Nový přírůstek do naší stávající flotily významně rozšiřuje a zkvalitňuje nabídku služeb, které poskytujeme.  Hodláme ho využívat pro firemní přepravu a vyhlídkové lety. Je to skvělý stroj, který se neuvěřitelně snadno udržuje, a zákaznický servis ze strany Bellu je vynikající. Zároveň představuje náš závazek rozvíjet letecký průmysl v regionu.”

Jedná se zatím o vůbec první letoun Bell 505, které Bell dodá do Angoly. Společnost BESTFLY plánuje přidat v příštím roce do své flotily další.

Alcinda a Nuno Pereira patří v místním letectví mezi opravdové vizionáře, podařilo se jim vybudovat impozantní firmu, která přesahuje hranice Angoly i regionu.  Velmi nás těší, že je dodávkou vrtulníku podpoříme v jejich neutuchajícím úsilí,“ sdělil Sameer Rehman, generální ředitel pro Afriku a Střední východ, a pokračoval: „Bell 505 spolehlivý a všestranný stroj a BESTFLY ho bezpochyby bude využívat mnoha inovativními způsoby.“

V Africe a na Blízkém východě Bell provozuje 30 vrtulníků 505. Po celém světě je pak v provozu přes 400 těchto strojů, které dohromady nalétaly přes 100 000 hodin. Bell 505 je ideální volbou pro soukromé charterové lety, korporátní klientelu, leteckou záchranou službu, evakuace, ochranu veřejné bezpečnosti, výcvik pilotů a další účely. Lehký jednomotorový vrtulník nabízí kombinaci spolehlivě vysokého výkonu, nízké spotřeby paliva a nízkých pořizovacích i provozních nákladů. Stroj byl navržen v prvé řadě s ohledem na bezpečnost, výkon a cenovou dostupnost a kombinuje osvědčené systémy s pokročilými technologiemi a elegantním moderním vzhledem.

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.

Kateřina Fričová

Podobné příspěvky

Včera se cena bitcoinu začala prudce propadat

Afri

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s

Afri

Bell dodá první vrtulník Bell 407GXi do Izraele

Afri