Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Provincie Hai Duong podporuje obchod s liči

lici-Vietnam
Provincie Hai Duong ve spolupráci s ministerstvy průmyslu a obchodu i zemědělství a rozvoje venkova uspořádala 29. května konferenci na podporu obchodu s liči a typickými produkty provincie v hybridním formátu. V současné době je liči “Thanh Ha” přítomno ve většině provincií i měst Vietnamu a je vyváženo na hlavní exportní trhy, kterými jsou Čína, Japonsko, USA, Francie, Austrálie, Singapur a Thajsko. Loni lyči z Hai Duong dosáhlo hodnotu produkce 1,4 bilionu VND (vietnamských dongů), což je 60,3 milionů USD a je to o 234 miliard VND více, než v roce 2020. Dne 29. května provincie Hai Duong oficiálně zahájila letošní sezónu sklizně liči a zahájila dodávky liči “Thanh Ha” na zahraniční trhy, také i do EU.
vietnamRočně provincie Hai Duong také vyprodukuje asi 750 000 tun rýže, 700 000 tun zeleniny všeho druhu, 300 000 tun ovoce a asi 200 000 tun skotu, drůbeže a produktů z vodních živočichů.
Místní zemědělství v provincii Hai Duong se rozvíjí směrem k velkoobjemové koncentrované komoditní produkci s aplikovanými chytrými, vysoce inteligentními a ekologickými technologiemi. Jsem moc rád, že v roce 2005 Česká republika díky mé iniciativě dodala Vietnamu přímo do provincie Hai Duong v rámci zahraniční rozvojové pomoci (ODA) moderní českou technologii na výrobu ekologických biohnojiv v hodnotě 21 milionů korun (tehdy 750 000 USD) a že se mi, jako výkonnému manažeru realizace tohoto projektu, podařilo vše realizovat za 353 dní, místo za plánované tři roky, tedy s dvouletým předstihem a dodaná česká technologie úspěšně funguje v Hai Duong 17 roků bez jediné reklamace.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

Facebook se na burze propadl tak obrovsky jako žádná jiná firma v historii

Afri

Záchrana ohrožených druhů zvířat a potírání pašeráků v Indonésii

Afri

Emirates uzavírá Expo 2020 v Dubaji

Afri