Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Vysokorychlostní vlak z Říma do Pompejí

Přímý vlak z Říma do Pompejí za méně než dvě hodiny: díky dohodě mezi italským ministerstvem kultury a italskými státními drahami Ferrovie dello Stato Italiane se nyní turisté a návštěvníci mohou v neděli dostat do archeologického naleziště rychle a pohodlně.

High Speed train from Rome to Pompeii

Nová linka byla oficiálně otevřena v neděli 16. července, kdy do vlaku na zahajovací jízdu z římského nádraží Termini nastoupili hodnostáři včetně ministra kultury Gennara Sangiuliana, generálního ředitele skupiny FS Italiane Luigiho Ferrarise a italské premiérky Giorgie Meloni.

Premiérka vyjádřila spokojenost s projektem, který zvyšuje atraktivitu jedné z nejoblíbenějších archeologických lokalit na světě a podporuje cestovní ruch, který je v Itálii klíčovým odvětvím.

Na trase mezi Římem a Pompejemi jezdí bez přestupu vlak Frecciarossa 1000, vlajková loď flotily společnosti Trenitalia, který se stává nástrojem podpory cestovního ruchu a kultury a sjednocuje zemi tím, že zlepšuje přístup k jejímu historickému bohatství.

Vlak bude vyjíždět z římského terminálu každou neděli ráno v 8:53 a do Pompejí dorazí v 10:40. Během cesty budou mít cestující možnost seznámit se s historií starověkého města Pompeje z videoklipu vysílaného na palubních monitorech. Až Frecciarossa dorazí do cíle, bude na cestující čekat kyvadlový autobus Pompeii Link, který je odveze k archeologickému nalezišti. Zpáteční cesta vyjíždí v 18:40 a na Termini di Roma dorazí ve 20:55.

Nová linka se připojí k 50 zpátečním spojům Frecciarossa, které v současné době jezdí mezi Římem a Pompejemi denně, přičemž cestující dojedou rychlovlakem na nádraží Napoli Centrale a ze stanice Piazza Garibaldi přestoupí na regionální vlak Trenitalia.

Nová příležitost poznat místo, kde se v roce 79 n. l. zastavil čas. Neocenitelné archeologické dědictví, které každoročně zaujme a okouzlí miliony návštěvníků.

Assist Future srl

Podobné příspěvky

Tři podoby ruského finančního krvácení: v akciích, v ropě i v měně

Aleš Fritscher

Vliv silného dolaru může v Asii vyvolat finanční krizi

Aleš Fritscher

Klíčoví těžaři ropy dnes jednají ve Vídni

Aleš Fritscher