Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
zdravotnictvi

Liposukce 3v1 aneb pokročilá liposukce s efektem vypnutí kůže a přenosem vlastního tuk

LaserPlastic

Klinika LaserPlastic rozšířila své přístrojové portfolio o nejpokročilejší technologii třetí generace pro laserovou liposukci, vypínání pokožky a přenos vlastního tuku. Díky nově vyvinuté kanyle s integrovaným laserem může pacient absolvovat liposukční modelaci postavy dokonce i ambulantně. Laserování, odsávání tuku i vypínání kůže totiž probíhá současně, v jedné kanyle a pohybu lékaře. Zároveň je získáno přes 95 procent životaschopných buněk, které je možné ihned aplikovat do jiné oblasti a přirozeně tak tvarovat postavu.

Klinika LaserPlastic jako první v České republice využívá nejnovější laser pro estetickou dermatologii Pixel CO2 

Není nic neobvyklého, že zatímco má žena „boky jako skříň“, do podprsenky nemá co dát. Naprosto nejideálnější řešení, jak zabít dvě mouchy jednou ranou, je spojit liposukci s transferem vlastního tuku. Přístroj BeautiFill je vybavený speciální kanylou, která získává více než 95 % životaschopných tukových buněk. Tuk je ve speciální nádobě okamžitě filtrován, a tudíž jej lze ihned využít pro aplikaci do jiné části těla.

Dvě mouchy jednou liposukcí

Dr.TománekMožnost využít vlastní tuk je ideální například pro modelaci prsou. Tvary jsou pak přirozenější, rekonvalescence rychlejší a dá se kombinovat i s implantáty. Přístroj BeautiFill totiž dokáže získat a zachovat tuk v nejkvalitnější podobě s vysokým obsahem kmenových buněk. Ty mají příznivý vliv na hojení a regeneraci v místě přenosu tukové tkáně,“ vysvětluje MUDr. Martin Tománek, specialista na liposukce na klinice LaserPlastic.

Six-pack jako od Michelangela

Ani na muže jsme nezapomněli. Liposukční kanyla obsahuje unikátní laserové vlákno Angel vyzařující paprsek radiálně ve 360 stupních, a jeho energie je tak rovnoměrně distribuována do podkoží. Ta v ošetřované oblasti remodeluje kolagenní vlákna a dál stimuluje tvorbu kolagenu, která s výrazným efektem kůži rovnoměrně vypne. To je důležité zejména v delikátních oblastech jako je krk či podbradek. Lze jím však také tvořit takzvaný „six-pack“, kdy se tuk odebere, a pokožka se zároveň velmi intenzivně vypne. Získaným tukem lze pak ještě více zvýraznit efekt „pekáče buchet“ i dosáhnout přesného tvarování postavy.

A jak taková laserová liposukce funguje?

Nejdříve se podkoží napustí tumescentním roztokem s anestetikem. Následně začne proces zahřívání, laserování a odsávání tuku, a zároveň vypínání uvolněné pokožky. To vše jedním pohybem jedné kanyly. Kanyla současně neustále monitoruje teplotu ve tkáni v reálném čase. Pokud teplota stoupne nad maximum, systém se automaticky zastaví. Je tak zaručena nejen vysoká bezpečnost a maximální šetrnost, ale i kratší doba celého ošetření.

Díky diodovému laseru s optimální vlnovou délkou 1470 nanometrů účinně narušujeme pojivo tukové tkáně a uvolňujeme fibrotická vlákna. Ovlivnění tukových buněk je minimální, a  zachováváme je tak vysoce vitální pro jejich další transfer do požadovaných oblastí,“ vysvětluje MUDr. Tománek.

Klinika laserové a estetické dermatologie a plastické chirurgie LaserPlastic byla založena roku 1999 v samotném centru Prahy. Početná laserová a další technika od předních světových výrobců, moderní operační přístroje a instrumentária umožňují provádění kompletního spektra estetických výkonů. Klinika je akreditována pro zaškolování lékařů v aplikaci botulotoxinu, injekčních implantátů a využití vysokovýkonných laserů v estetické medicíně.

Dr.MoidlováZakladatelka a primářka kliniky MUDr. Marta Moidlová vystudovala Fakultu všeobecného lékařství University Karlovy v Praze. Poté pracovala bezmála jedenáct let na Dermatovenerologické klinice Institutu pro doškolování lékařů a farmaceutů a Fakulty všeobecného lékařství v nemocnici Na Bulovce v Praze. Následně se plně začala věnovat estetické medicíně. Absolvovala řadu stáží a kongresů například v Rakousku, ve Francii, v USA, Brazílii, Itálii, Monaku atd. Je jedním z prvních školitelů v estetické dermatologii.

V čele plastické chirurgie stojí vedoucí lékař prof. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D. Stabilní tým lékařů kliniky tvoří MUDr. Martin Tománek, MUDr. Eva Dřevínková, MUDr. Michaela Večeřová, dermatoložky MUDr. Dagmar Frösslová, MUDr. Zuzana Kulíková a MUDr. Lenka Faltová, cévní chirurg MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D. a ORL specialista prof. MUDr. Jan Klozar, CSc.

TZ / Bc. Gabriela Pečenková

Podobné příspěvky

Lidovci vyzvali premiéra České republiky Andreje Babiše, aby okamžitě požádal okolní státy o pomoc

Redakce

Praze chybí dětská zubní pohotovost

Redakce

Natotechnologie – to nejsou jen roušky a respirátory! Vznik nanovlákna se dá přirovnat k cukrové vatě

Jaroslav Hauer