Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

BYL ZALOŽEN GLOBÁLNÍ PARTNERSKÝ PROJEKT ZDRAVOTNÍ PÉČE OSMI STÁTŮ

Partnersky projekt Vietnam
Partnerský projekt zdravotní péče podrobně představil 17. listopadu v Hanoji Gareth Ward, velvyslanec Velké Británie ve Vietnamu. Jedná se o partnerství pro globální systém zdravotní udržitelnosti a odolnosti (PHSSR) jenž ve Vietnamu začal svoji činnost 18. listopadu a který si klade za cíl zahájit víceodvětvové úsilí pomoci zdravotnickým systémům předvídat, předcházet a přizpůsobovat se různým zdravotním výzvám, kterým čelí svět.

Covid_projekt_zdravotnikuProjekt byl založen Světovým ekonomickým fórem (WEF), britskou London School of Economics (LSE) a britským farmaceutickým průmyslovým gigantem AstraZeneca. Vietnam byl vybrán do tohoto projektu, jako jediný(!) asijský stát, vzhledem k vynikajícím výsledkům v boji s Covid-19. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung zveřejnil, že Vietnam je v boji s tímto koronavirem vzorem pro celý svět. 
 
Nemecky tisk o CoviduI Světová zdravotnická organizace (WHO) chválí 97 milionový Vietnam, neboť měl například k 19. listopadu celkem 1304 lidí nakažených Covid-19, z nich již 1142 uzdravených a v souvislosti s Covid-19 ve Vietnamu celkem zemřelo 35 osob. Vynikající úspěch je, že již 77(!) dní za sebou nemá Vietnam žádný nový případ komunitního přenosu tohoto koronaviru. Proto znovu doporučuji, aby naše Česká republika začala v této oblasti aktivně spolupracovat s Vietnamem.   
Marcel WinterMarcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

Chceme od ministra zdravotnictví slyšet, jak bude přes prázdniny využívat pandemický stav

Redakce

Porucha příjmu potravy končí úmrtím až v 10 procentech případů 

Redakce

Lékaři odhalili zvýšené riziko selhání ledvin u 17 % lidí

Redakce