Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Díky sportovní genetice máte vaší budoucnost zapsanou v genech

Fitness

Chcete zlepšit svůj sportovní výkon? Dřete ve fitku, ale nevidíte výsledky? Nedaří se vám dlouhodobě zhubnout?

Ne nadarmo se tvrdí, že každý jsme unikát. Už je dávno známo, že každý z nás má svoji jedinečnou kombinaci genů, ale věděli jste, že vám geny zasahují i do fungování vašeho metabolismu nebo do hubnutí? A co teprv, jak snadno vám vaše geny mohou ovlivnit váš sportovní výkon? Řešením je sportovní genetika, která si klade za cíl vám ukázat,  v jakém sportovním odvětví máte předurčeno vynikat, na co se zaměřit a na co si dát naopak pozor. 

Efektivní cesta k lepšímu životu

Pokud stále zkoušíte nové a nové sportovní metody, podpůrné doplňky stravy slibující zázraky nebo poctivě “dřete” v posilovně a stále bez výsledku, máme pro vás příznivé zprávy. Nyní máte možnost zjistit, co je pro vhodné přímo pro vás. Analýza DNA – sportovní genetika vám ukáže, v jakém sportovním odvětví máte předurčeno vynikat a na co si zas naopak dávat pozor. Díky těmto informacím  pak budete moci lépe plánovat své tréninky, regeneraci i včas předcházet nejrůznějším zraněním. „Právě s úrazy a bolestivými stavy pohybového aparátu se setkávám při své každodenní práci. Značné části těchto problému by se přitom vhodnými preventivními opatřeními dalo předejít. DNA analýza může posloužit jako skvělý zdroj informaci na co konkrétně se v prevenci zaměřit a na co si dát pozor, “ vysvětluje benefity Sportovní analýzy Genetify fyzioterapeut Mgr. Vít Zemánek.

Dvě různé cesty ke zdravějšímu a plnohodnotnějšímu životu

Díky DNA analýze, zaměřené právě na sportovní genetiku, odhalíte zvýšené riziko ke vzniku zranění, např. Achillovy paty, ramene, kolene či jjiné části těla, ale i vzniku syndromu karpálního tunelu. Navíc získáte odborná doporučení pro prevenci. Analýza vám také pomůže zjistit,  pro který sport jste se (doslova) narodili a jaké máte předpoklady pro rychlost, sílu, vytrvalost a flexibilitu. Společně s výsledky analýzy obdržíte i personalizované doporučení od fyzioterapeuta a fitness instruktora.

Nechte si vyšetřit střevní mikrobiom. Ukáže vám cestu. Pod pojmem “mikrobiom” označujeme soubor všech mikroorganismů, osidlující oblast našich střev. V případě rovnováhy posilují naše zdraví a imunitu. V případě nerovnováhy naopak způsobují v našem těle oslabení.

Analýzu mikrobiomu jsme vyvinuli proto, abychom umožnili komukoliv, kdo bude mít zájem, poznat pomocí moderních metod své tělo a jeho stav, a to i ve srovnání s ostatními. Každý si pak může rozmyslet, zda mnohdy i jen drobnou změnou životního stylu, přispěje ke svému zdraví nebo kýženému zhubnutí” říká Dr. Iva Kotásková Senior Scientific Specialist z Genetify. Testování střevního mikrobiomu je snadné a probíhá v českých laboratořích v Brně.

Eva Polívková

Podobné příspěvky

Onkologičtí pacienti oslaví život

Aleš Fritscher

Co nám vrtá hlavou ohledně antibiotik?

Aleš Fritscher

Některé nemocnice kvůli pandemii neumožňují rodičům být u svých dětí

Aleš Fritscher