Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

LIFMAT je aplikace pro duševní hygienu

Kvalitní spánek je klíčovým faktorem pro duševní zdraví a tak bude velká pozornost v programu věnována problematice zlepšování spánku. Návštěvníci si vyzkouší či zakoupí prsten, který rozpozná spánkovou apnoe nebo chrápání, a dozví se, kdy navštívit spánkovou laboratoř. Prezentovány budou i senzory a aplikace pro monitoring spánku a přístroje na léčbu nedostatečné dechové aktivity ve spánku.

Akce LIFMAT se koná ve dnech 24. – 25. 10. 2023 v pražském CUBEX Centru 

  • Že naše duševní zdraví ovlivňuje to fyzické, si uvědomuje asi každý z nás, a v dnešním uspěchaném světě je otázka duševní pohody aktuálnější než kdy dřív. Podle statistiky Národního ústavu duševního zdraví má až 48 % lidí ve věku 38 – 45 let problémy se zvládáním psychických podnětů každodenního života. Jak ale pečovat o duševní zdraví a mít o něm přehled?
  • Na to přinesou odpovědi pořadatelé akce LIFMAT – moderní technologie v medicíně a řízení životního stylu. Kromě klasických přednášek a workshopů se zájemci mohou těšit i netradiční prezentaci, pro širokou veřejnost totiž připravili rozsáhlou interaktivní výstavu, workshopy a vzdělávací hry.

Návštěvník si na vlastní kůži vyzkouší například nositelné přístroje na snímání mozkových vln či mobilní aplikace provázející uživatele meditační praxí. Meditace a snížení frekvence mozkových vln jsou osvědčenou metodou, která vede k lepšímu soustředění i k emocionální stabilitě.

Při hledání podnětů spouštějících stres i při zvládání stresu samotného jsou velkým pomocníkem aplikace pro sledování nálady či budování návyků. Aplikace zaměřené na sebeúctu a sebevědomí mohou nabídnout pozitivní afirmace, mentální cvičení a tipy na zlepšení sebepřijetí. Do duševní hygieny patří také aplikace řešící závislostí, např. na kouření. 

Prostřednictvím technologií můžete podporovat i svou kreativitu a inteligenci. Aplikace v takovém případě mohou nabídnout inspirativní aktivity, kreativní úkoly a zábavné testy, které podporují rozvoj mozku nebo mohou odhalit rizika např. Alzheimerovy choroby.

Sadu aplikací virtuální reality, pomáhajících rozpoznat různé druhy fobií, představí spolu s nejnovějšími výsledky výzkumů na svém stánku i Národní ústav duševního zdraví – jeden z hlavních partnerů akce. Sekce virtuální reality nabídne ukázky, jak může LSD ovlivnit vnímání.

Program odborné konference vzniká pod záštitou prof. MUDr. Martina Prázného, CSc. Ph.D., který patří k předním diabetologům v České Republice. Mezi hlavní témata bude i letos patřit diabetologie a obezitologie, kardiologie, telemedicína, sociální zdravotní péče, data managing ze zdravotních dat nebo prevence a vedení k pohybu a zdravému životnímu stylu.

Unikátností akce LIFMAT je interaktivní výstava, kde si můžete technologie vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Výstava je společným prvkem a navštěvují ji jak profesionálové v rámci odborného programu konference a workshopů, tak veřejnost v rámci programu popularizace péče o zdraví a krásu.

Součástí programu jsou také speciální akce: Měření fyziologických parametrů, cvičení ve virtuální realitě, procházka v exoskeletu nebo cvičení za podpory elektřiny, je jen malý výčet atrakcí minulého ročníku. Výstava přinese ukázku rozmanitých wearables a měřících zařízení zaměřených na podporu zdraví.

U vstupu dostanou účastníci LIFMAT PASS a stahují si LIFMAT aplikaci. Na mnoha stanovištích si díky nim návštěvník může nechat změřit zajímavé zdravotní údaje a všechna tato měření se mu ukládají do speciálního profilu. Zapojení do této hry je atraktivním zpestřením akce.

https://www.vystavalifmat.cz/

Podobné příspěvky

Vietnam má další testy a je 50 dní bez nového případu COVID-19

Afri

V Aquapalace Praha začíná celostátní kampaň Týden saunování

Jaroslav Hauer

Jak začít se zdravím od základu? Chcete změnit svou budoucnost?

Afri