Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Počty případů úmrtí na rakovinu stoupají, ročně na následky urologických onemocnění zemře 1 500 pacientů

Prevence

Moderátor Petr Říbal se chystá se svou manželkou, finalistkou soutěže krásy, Míšou založit rodinu. I díky tomu si uvědomil důležitost urologické prevence a rozhodl se na ní apelovat společně s online poradnou uLékaře.cz. Spot, který společně natočili, ukazuje, že takové vyšetření není nic, čeho byste se měli obávat, a že prevence může být vlastně i hra.

Vyzývá české muže, aby začali o své zdraví pečovat

Prevence„Taková ta preventivní kontrola „osahávačka“ je můj úkol, stejně jako každého dalšího muže. Jednou za čas je ale potřeba i kontrola u odborníka. Je to jistota, a navíc to fakt vůbec nic není,“ uvedl Petr, který neváhal a během natáčení kampaně se nechal rovnou i vyšetřit. „Myslím si, že většina mužů má ostych před ostatními o svých problémech mluvit, a to i když se jedná o jejich lékaře. Navíc se vyšetření bojí a myslí si, že se budou cítit trapně, a že to bude bolet,“ dodal Petr.

Obavy mužů mohou potvrdit i odborníci z online poradny, kteří pravidelně řeší dotazy týkající se urologických problémů. Především u mužů bývá hlavním problémem ostych, a návštěvu ordinace odkládají na dobu neurčitou. V tuto chvíli přichází na scénu diskuzní fóra, ve kterých najdete častěji laický názor než relevantní doporučení. I proto je tu uLékaře.cz, aby vám pomohli – ať už zodpovězením vašeho dotazu specialistou, nebo zprostředkováním návštěvy. To vše přímo ve vaší klientské zóně.

Problémem bývá i milná domněnka, že se nás tento problém nemůže týkat. Rizikových skupin je však poměrně velké množství, a pokud jste kuřák nebo si dopřáváte alkohol, mějte se na pozoru. Naštěstí prevence je velmi mocná, navíc výrazně levnější než péče při onemocnění. To si uvědomují i pojišťovny, které investují do preventivních programů, a každoročně je rozšiřují. Proto jich neváhejte využít.

Počty případů úmrtí na rakovinu rapidně stoupají, ročně na následky urologických onemocnění zemře více než 1 500 pacientů. Současné prognózy předpovídají, že v roce 2035 bude hlavní příčinou smrti obyvatel EU. V České republice máme už nyní vyšší počet úmrtí na následky onkologického onemocnění, než je v EU průměrné. Existuje ale jednoduché řešení, byť nezní nijak nově – vyhýbání se rizikovým faktorům a odhalení nemoci v době, kdy nemocný ještě nepociťuje žádné příznaky.

Spot uLékaře.cz (https://youtu.be/FI9OLn6W3t0)

Hana Doležalová

Podobné příspěvky

Mít osud ve vlastních rukách? To Vás naučí ŠKOLA PLNĚNÍ PŘÁNÍ

Jaroslav Hauer

Tajemství postavy Gábiny Partyšové

Jaroslav Hauer

Hledání vhodné léčby je někdy běh na dlouhou trať

Afri