Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Pomoc pro malou Michalku

Pražský zpravodaj vám přináší příběh malé Michalky. Příběh děvčátka, které potřebuje vaši pomoc. Budeme rádi, když se připojíte tak jako řada dalších lidí, kterým její osud není lhostejný a dokážou i malým darem přispět. Každým drobným darem pomůžete k úsměvu malé holčičky.

Letos v červenci třiatřicetiletý Jiří Vysocký z Nové Role podnikne výpravu s cílem pomoci malé Michalce. Pěšky zdolá během čtrnácti dnů trasu ze Sněžky na Klínovec, přibližně 300 kilometrů. Cestou bude seznamovat lidi s příběhem vážně nemocné holčičky.

Pomoc pro malou Michalku oslovila i odborový svaz Federace výkonných zaměstnanců České republiky. Odborový svaz FVZ ČR po dohodě s rodiči se tak stal hrdým partnerem a pomocníkem malé Michalky.

Pomoc pro malou Michalku

Prezident FVZ ČR Miroslav Prokop požádal o pomoc všechny zaměstnance a doufá, že jeho prosba bude zaměstnanci přijata kladně a najde se mnoho hodných lidí, kteří zašlou alespoň drobný dar. Proto vyzval všechny k zaslání alespoň jedné MULTI poukázky na adresu: Michaela Kantorová, Růžové náměstí 1617, 35601 Sokolov, nebo zaslání finančního daru na transparentní účet: 2101444582/2010.

„Uvidíme, kolik dobrých lidí se najde. Spousta z nich někdy ani neví, jak poukázky využít, a tak MULTI poukázky končí zapomenuté někde doma v šuplíku. Teď má každý možnost za svoji poukázku pořídit kousek radosti pro malou Michalku a pro sebe tak hezký pocit z vykonání něčeho dobrého.“, řekl k výzvě prezident FVZ ČR Miroslav Prokop.

Příběh malé Michalky

Měla jsem se narodit jako úplně zdravé miminko. Do 25. týdne jsem byla v naprostém pořádku. Maminka trpící epilepsií byla na rizikovém těhotenství a vyžadovala tak zvýšenou pozornost od gynekoložky. Ve 30. týdnu byl u maminky objeven vleklý zánět apendixu. Následoval okamžitý převoz do FN Plzeň, kde bylo dále zjištěno, že již měsíc jsem v otrávené plodové vodě. Což málem stálo život mě i maminku. V tu chvíli nastal můj boj o život. Po pětiměsíčním pobytu v nemocnici jsme byly propuštěny konečně domů.

Moje tělíčko neumí zpracovat mozkomíšní mok a proto mi z mozku vede hadička pod kůží až do bříška, která dělá práci za míchu.

Bohužel mi osud nepřál, hadička se mi ve dvou letech ucpala, museli mě znovu operovat a strávila jsem tak další měsíce v nemocnici. Pro můj mozeček to byla velká rána a vše se tak vrátilo do chvíle, kdy jsem se narodila.

Je potřeba péče 24 hodin

Od té chvíle se o mě maminka musí starat 24 hodin denně, rehabilitujeme, plaveme, jezdíme na koníky, jezdíme do lázní a potřebuji speciální pomůcky. A to vše stojí nemalé finanční prostředky. Věřím, že se mezi Vámi najdou lidé se srdcem na pravém místě. Vaše Michalka.

Zeptali jsme se také maminky, co nejvíce Michalka potřebuje a čím ještě můžou lidé pomoci.

Nevím, co bych doplnila. Asi jen to, že Myšáka trápí těžká skolióza (která jí deformuje orgány) a pořád se zhoršuje (za to může to, že je spastická). Pokud nepodstoupí velice rizikovou operaci, hrozí do budoucna, že se udusí. Po operaci je velice nutná intenzivní rehabilitace.

Podobné příspěvky

Matky kojí zodpovědně, ale zanedbávají svou stravu .

Šebík

Do Čech přichází francouzská přírodní kosmetika, prodává se jen v Praze

Afri

Zdravotní problémy vzniklé po očkování

Afri