Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Preventivka už půl roku pomáhá uživatelům s lékařskými prohlídkami i samovyšetřením

V říjnu minulého roku nezisková organizace Loono oficiálně spustila mobilní aplikaci Preventivka, která se již více než 30 tisícům uživatelů stala jejich osobním průvodcem prevencí. Učí je chodit na preventivní prohlídky, převzít zodpovědnost za vlastní zdraví a vést delší a kvalitnější život.

Preventivka přispěla k odhalení 27 zhoubných nádorů

preventivkaPreventivka ukazuje, na jaké preventivní prohlídky by měl uživatel chodit, pohlídá jejich termíny a přiblíží, co od nich očekávat. Poskytuje také prostor pro přidání prohlídek u dalších specialistů, například na alergologii, endokrinologii, dentální hygieně a dalších. Každý měsíc připomíná samovyšetření prsou, varlat i kůže a nabízí podrobné návody, jak během něj postupovat. Také vyhledává specialisty v okolí uživatele a nabízí ověřené a srozumitelné informace o prevenci závažných onemocnění na jednom místě.

Aplikaci si od jejího spuštění stáhlo již téměř 32 tisíc uživatelů. Skoro 4 800 z nich si naplánovalo nebo absolvovalo preventivní prohlídku, kterou do té doby zanedbávalo, a více než 8 a půl tisíc si s její pomocí pravidelně samovyšetřuje prsa, kůži nebo varlata. Díky tomu si uživatelé odhalili již více než 700 nálezů, 27 z nich byly zhoubné nádory.

Tým Loono chystá tento rok pro uživatele nové funkce.

Nově aplikace provede také očkováním a benefity, které nabízí zdravotní pojišťovny. Přidá také další edukační články o zdraví a prevenci. Vznik nových funkcí podpořila Nadace PPF. Její podporu Loono využije také k rozšíření aplikace do regionů.

Preventivka je k dispozici zdarma.

Zájemci si ji mohou stáhnout jak pro iOS, tak pro Android.

Barbora Fialová

Foto: Jan Nechvíle

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Rozhovor s Michalem Brozmanem Cesta k uzdravení

Afri

Analýza prvků ve vlasech může být řešením pro vaše zdraví

Afri

Kuřáci se chtějí zbavit své závislosti a volají na bezplatnou Národní linku pro odvykání

Afri