Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Tlouštíci opět na FTV Prima již 7. května ve 21.35

Katerina

Každý z osmi účastníků pořadu Tlouštíci si nese do začátku natáčení jako vklad nejen velkou nadváhu, ale také silný životní příběh, se kterým se více či méně úspěšně pere. A také proto nehubne. Tým televize Prima, složený z renomovaných odborníků, nabízí trvalé vyřešení problémů. Jak si se svou situací poradí sedmá statečná – Veronika, sledujte premiérově již 7. května ve 21.35 na televizi Prima.

Katerina cviciDevětadvacetiletá porodní asistentka Veronika se do pořadu nepřihlásila sama, ale přihlásila ji její starostlivá babička. Jenže Veronika má pocit, že to není úplně fér, i když váží 117 kg: „Babička si myslí, že to, že jsem tlustá, znamená, že jsem nepřitažlivá.“ Faktem je, že Veronika nikdy nebyla hubená. Přibírala odmalička. S příchodem první lásky a antikoncepce ale začala přibírat víc a víc. Jak sama tvrdí: „Vlastně za to všechno můžou chlapi.“ Veronika by ráda už konečně našla lásku. Myslí si ale, že se svou postavou nemá šanci.

Její babička by si přála, aby si její vnučka našla nějakého partnera a usadila se. Vnučku dokonce motivovala finanční odměnou v případě, že dokáže zhubnout. Jenže právě to Veroniku možná stresuje ještě víc. A tak stresy dál zajídá čokoládou a dalšími sladkostmi. Veronika zatím bydlí s rodiči a šetří si na vlastní bydlení. Kromě náročných směn v nemocnici si ještě přivydělává sepisováním anamnéz a úklidem. Takový zápřah má však za následek nepravidelný režim, nedostatek spánku a neustálé odbývání se. I proto nakonec na nabídku Veronika kývla a svěřila se do rukou odborníků. I přes její poměrně nízký věk ukázaly laboratorní testy nepříliš dobré výsledky. Má zvýšené hodnoty kyseliny močové a vyšší tlak. 41,5 % jejího těla tvoří tuk. I hodnota vnitřního tuku je poměrně vysoká – celých 180 centimetrů čtverečních.

KaterinaJak sama Veronika zhodnotila svoje výsledky: „Teď už je fakt pozdě, už s tím musím začít něco dělat.“ Paradoxem ale je, že Veronika kromě zdravotnické školy vystudovala i nutriční terapii, a přesto má velmi špatné stravovací návyky. V jejím jídelníčku chybí kvalitní bílkoviny a Veronika jednoduše neumí zdravě jíst. Nebude tedy problém spíš v motivaci a pohledu na sebe sama? Od výživových odborníků si odnesla doporučení, aby do svého jídelníčku zařadila kvalitní zdroje bílkovin a zeleninu. Kromě toho jí zakázali během nočních směn hladovět. A Veronika začala konečně hubnout. Zatímco je patrné, že s jídelníčkem se moc neskamarádila, pohyb si zamilovala. Během pravidelných kontrol vyšlo najevo, že Veronika v jídelníčku experimentuje a vytváří si vlastní pravidla – což se ukáže jako obrovská chyba. Vynechává sacharidy, aby si mohla dát skleničku alkoholu. A za několika shozenými kily stála spíš náhoda a pravidelný trénink. Experimenty s jídelníčkem se jí moc nepovedly. Takže byla nešťastná. Pro hubnoucího totiž není nic smutnějšího než pohled na váhu, jejíž ručička se nehýbe správným směrem. A přesně to se stalo Veronice. Navíc: Veronika si nedokázala odepřít večírky a festivaly, dál hodně pracovala, tudíž na jídelníček nemyslela. Odborníci, včetně opravářky hlav Janky, museli zakročit.

Podařilo se jí nakonec změnit svůj přístup k vlastnímu tělu a pohnout s přebývajícími kilogramy? Najde nakonec lásku a splní babiččina (a snad už i svoje) očekávání?

Okamžitě po každém dílu pořadu Tlouštíci mohou diváci sledovat navazující pořad Tlouštíci EXTRA, ve kterém se budou moci seznámit s trendy ve zdravém životním stylu, dostanou přesné návody na dlouhodobé snižování váhy, ale také se dozvědí, kterým mýtům by rozhodně pozornost věnovat neměli. V každém dílu pořadu Tlouštíci EXTRA budou řešeny problémy, které zajímaly a trápily účastníka hlavní epizody pořadu.

Za televizi Prima  Klára Kotábová | externí konzultant odd. marketingu a PR pro televizi Prima

E klara.kotabova@iprima.cz

Podobné příspěvky

Každý třetí pacient s migrénou čeká na účinnou léčbu přes 3 roky

Redakce

Nový software pro monitorování stavu srdce pacientů

Redakce

Kardiologové: pomalé tempo očkování nahrává dalším mutacím

Šebík