Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

V Ostravě byla otevřena nová klinika Repromeda

Ostrava-Poruba je částí Ostravy, která se může pochlubit nejen překrásnou architekturou, proslulou fakultní nemocnicí, ale  také největším krevním centrem v České republice a nyní i novou pobočkou kliniky Repromeda. Zde již 19 let úspěšně pomáhají neplodným párům k založení rodiny.

Léčba neplodnosti

Používají nejmodernější postupy a metody, díky nímž se narodilo přes 5000 dětí. Na léčbu neplodnosti s využitím prediktivního a preimplantačního testování, tedy genetických testů zvyšujících u párů šance na početí a narození zdravého dítěte, se nyní specializuje i nově otevřená pobočka v Ostravě-Porubě.

Klinika REPROMEDA

Repromeda i dále hledá nové příležitosti na rozšíření své působnosti v Česku. Kromě dvou poboček má klinika v tuzemsku v sedmi městech i takzvaná transportní centra. Všechna vyšetření tedy nemusí klienti absolvovat pouze v Ostravě nebo v Brně, ale některé zákroky je možné provést například v Jihlavě, Karviné nebo ve Znojmě. Pacienti tak ušetří několik cest na některou z hlavních klinik, kde však probíhají všechny zásadní kroky léčby.

O Repromedě

REPROMEDA je klinika reprodukční medicíny a preimplantačního genetického testování. Vznikla v roce 1999 jako nové pracoviště zkušených odborníků v oblasti reprodukční medicíny. Tým vede odborný zástupce centra, primář MUDr. Jan Veselý, CSc., dlouholetý odborník na asistovanou reprodukci, a ředitelka centra, MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D., členka mezinárodních organizací zabývajících se výzkumem a organizací léčby neplodnosti s využitím preimplantační diagnostiky. Na kvalitu postupů a procesů dohlíží Prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc., člen týmu podílejícího se na narození již zmíněného prvního středoevropského dítěte po mimotělním oplodnění. V roce 2000, celkem 18 let po narození prvního českého dítěte ze zkumavky, se stala právě klinika REPROMEDA prvním pracovištěm ve střední a východní Evropě, kde došlo k těhotenství po užití preimplantačního genetického testování (PGT). REPROMEDA se zaměřuje především na léčbu neplodnosti, darování a uchování vajíček a spermií, prediktivní a preimplantační genetické testování a alternativní medicínu v léčbě neplodnosti.

Podobné příspěvky

Vysoký tlak v plicích ohrožuje tisíce Čechů

Redakce

Mladí pacienti často trpí závažnějšími formami nemoci chronických zánětů střev

Redakce

Zbytkoláda. Aby se z darovaného ovoce a zeleniny nestal odpad

Redakce