Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

VELIKONOCE BEZ OMEZENÍ

Valek-ministr zdravotnictvi

Škaredá středa se stala posledním letošním dnem, kdy jsme je museli v hromadné dopravě povinně nasazovat. Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Vlastimila Válka má pandemii koronaviru pod kontrolou. Denní přírůstky pozitivně testovaných klesají několik týdnů a spolu s tím i zátěž nemocnic. Proto se můžeme těšit na Velikonoce tak, jak je známe. Bez omezení. Vláda svým občanům věří, že se i nadále budou chovat zodpovědně. „Já ruším nařízení. V Japonsku nikdy nebyly respirátory nařízeny a přesto každý inteligentní Japonec nosí respirátor v době, kdy hrozí riziko, že by se mohl nakazit.“ dodává ministr Válek.

Dali jsme sbohem jednomu ze symbolů pandemie – respirátorům

Nevyslovili jste nám ve volbách svou důvěru, abychom Vám lhali. Válka se dotkne každého z nás. Naším cílem je přispět k porážce diktátora Putina a zajistit nám bezpečnost. Proto předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová vyhlásila na svém twitterovém účtu veřejnou aukci na dary od sankcionovaných šéfů obou komor ruského parlamentu. Výtěžek 250 000 korun půjde na výrobu neprůstřelných vest pro pracovníky lidskoprávních organizací, kteří v ukrajinských městech sbírají důkazy o ruských válečných zločinech. „Myslím si, že není patřičné, abychom je v této době, během války na Ukrajině, tady vystavovali. Místo toho, abychom je dali někam do skladu, kdy by se na ně prášilo, tak jsem se rozhodla, je vydražit pro dobrou věc.“ vysvětluje své rozhodnutí Pekarová Adamová.

Na své partnerské město Chmelnyckyj na Ukrajině nezapomíná ani Praha 6. Radnice se  starostou Ondrou Kolářem pošle další hmotnou pomoc v hodnotě asi dvou milionů korun.

Jan Kocourek

Podobné příspěvky

Plicní lékaři v Praze otevírají své ambulance

Afri

Ovoce zdražuje nejvíce za posledních minimálně deset let

Afri

Pomozme dětem s Downovým syndromem, aby mohly žít normálně

Afri