Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Vítěz Ceny diváků v soutěži start-upů CzechInvest Startup Challenge

VOS.health
Ve finále stanulo celkem deset českých startupů. Ty byly vybrané z 217 startupů, které se zúčastnily akceleračních programů CzechInvestu v letech 2016-2022.
Srdce diváků si získala aplikace VOS.health


VOS.health„České startupy nás neustále překvapují obrovským potenciálem, který nám tato soutěž jasně dokazuje. Nejen proto pro ně chystáme na jejich další podporu největší projekt v historii CzechInvestu s názvem Technologická inkubace. Současná situace ve světě nám ukazuje, jak obrovský význam technologie a inovace mají, a že musíme tyto oblasti nadále podporovat a zaměřovat se na ně,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko, který je pověřen řízením agentury CzechInvest.

 
Jiří Diblík, CEO VOS.health:
Jiří Diblík„Máme obrovskou radost, nejen z výhry, ale i z toho, že se nám daří zavést tuto péči jako rutinu do života každého z nás, což přispívá k destigmatizaci tématu duševního zdraví. Nezapomeňte se o to svoje starat, psychické problémy potkají každého třetího dospělého. Já sám jsem se potýkal s panickou atakou, s týmem jsem proto začal před rokem a půl pracovat na aplikaci pro péči o duševní zdraví, využívající strojové učení a umělou inteligenci. Náš tým je směsicí vývojářů, psychologů, vědců a designérů. Společně vymýšlíme, navrhujeme a zlepšujeme nejnovější technologie VOS.health, aby její uživatelé měli po ruce to nejlepší místo, kde se starat o své duševní zdraví, k čemuž nám pomáhají psychologové z Univerzity Palackého v Olomouci.”
 
Jiří Diblík, CEO VOS.health

V pouhých 12 letech se začal věnovat programování a vývoji aplikací, v čemž se mu dařilo tak skvěle, že se v 16 letech nechal zplnoletnit a stal se tak historicky nejmladším podnikatelem v České republice. To se ukázalo jako správný tah, protože již za rok během několika týdnů vyexitoval se svou první velice úspěšnou aplikací, kterou se mu poté podařilo prodat za stovky tisíc. Exceloval také v programování autonomních hasicích robotů, což dokazuje řada vítězství v prestižních mezinárodních soutěžích v robotice. Spolu s Ondřejem Kopeckých, budoucím spoluzakladatelem Qusion, například strávili svůj svaťák na soutěži robotů v Kolumbii. Vyhráli a poté urychleně odletěli úspěšně odmaturovat.

Nyní tento 24 letý nadšenec do digitálních technologií patří mezi startupové hvězdy a propojuje svět softwaru a hardwaru pod svou značkou Qusion. Ta se mimo jiné specializuje na inovační sprinty – tedy na krátké a intenzivní zkoumání technologií a nápadů v dané firmě, jehož výsledkem jsou konkrétní návrhy pro zlepšení efektivity a zvýšení tržeb této firmy.

Produkty jsou používány po celém světě a působí nejen v Praze, ale i Curychu a San Franciscu.

VOS.health
Přes 1 000 000 uživatelů po celém světě,  9 světových jazyků
Prémiová verze aplikace stojí v České republice 599 Kč ročně, čili mnohem méně než pouhá 1 terapie.
Nabízí přístup k osmi vědecky podloženým nástrojům psychologické pomoci a možnosti krizové intervence v čele s neomezeným chatem s psychologickými poradci a dále například řízený deník, dechová cvičení (úžasná nejen pro zvládnutí panické ataky), monitoring/trackování nálady, což uživatelům například pomůže rozpoznat jindy nenápadně nastupující depresi, a další. 
Vzhledem k současné situaci VOS.health bezplatně zpřístupnila prémiovou péči o duševní zdravípro všechny občany Ukrajiny a Ukrajince žijící v zahraničí.
Je k dispozici včetně kompletního překladu do Ukrajinštiny, ukrajinští uživatelé tak v aplikaci VOS na jednom místě najdou neustále aktualizované informace o tom, kam se obrátit v případě akutního psychického vypětí v této nelehké době a získat tak pomoc s překonáním chvil intenzivního strachu a stresu.
Do vývoje této aplikace investoři nedávno vložili dalších 20 milionů.
Nikol Klevcovova

Podobné příspěvky

Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování

Afri

První zásilky “pilulky na covid”

Afri

Dtest -Černé čaje povzbudí

Afri