Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
ZOO

V Zoo Praha se narodila gueréza pláštíková

Mládě guerézy pláštíkové

Bílé mládě guerézy pláštíkové mohou návštěvníci obdivovat v expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy. Nový přírůstek skupiny se zde narodil v sobotu dopoledne a podle chovatelů se mu zatím daří dobře.

V Zoo Praha se narodila gueréza pláštíková

Jedná se o již dvanácté mládě zkušené devatenáctileté samice Lucie, která se o svého potomka vzorně stará. Pražská skupina gueréz pláštíkových se tak nyní rozrostla na pět členů. Dle dosavadního pozorování chovatelů má mládě dobrý sací i úchopový reflex a pravidelně pije mateřské mléko.

Třídenní přírůstek návštěvníci velmi snadno rozpoznají podle růžového obličeje a bílé srsti, která by se mu po měsíci již měla začít zbarvovat do šeda. Černobílé zbarvení, které je charakteristické pro dospělé jedince, získá mládě ve třech měsících věku, v jednom roce by pak již mělo mít plně vyvinutý plášť delších chlupů na plecích a hřbetě.

Zoo Praha chová guerézy pláštíkové od roku 1969, jejich první úspěšný odchov se zde podařil o čtyři roky později. Samci Lucii s mládětem mohou návštěvníci pozorovat v dolní části areálu v expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy, kde se zatím guerézy, vzhledem k nízkým teplotám, zdržují ve vnitřní části své expozice.

BcA. Dana Alena Maděrová
Tisková referentka

Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 3/120

www.zoopraha.cz

Foto: Sněhobílé mládě guerézy pláštíkové je již 43. narozeným jedincem tohoto druhu v Zoo Praha. Foto Monika Dolejšová, Zoo Praha

Podobné příspěvky

Zvířata v Zoo Praha si pochutnají na vánočních stromcích

Afri

Zoo Praha představila veřejnosti vombata Coopera

Afri

Kamba oslaví 50. narozeniny

Afri