Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura Zprávy Pražského magazínu

Hana Zagorová na zlaté medaili

_SKR0649Česká mincovna pokračuje v sérii Slavíci ve zlatě.

Zpěvačka a mnohonásobná zlatá slavice Hana Zagorová pokřtila zlatou a stříbrnou medaili se svým portrétem. Jablonecká Česká mincovna tak vzdává hold všem, kteří se v prestižní anketě Zlatý slavík umístili. Hana Zagorová tak svůj portrét na pamětní medaili bude mít po Karlu Gottovi, Waldemaru Matuškovi a Lucii Bílé.

 Hana Zagorová medaile pokřtila v pražském Klubu České mincovny v pasáži České národní banky. Byl to pro ni zároveň i jakýsi dodatečný dárek k jejímu nedávnému životnímu jubileu.

„Dali jsme si za cíl, zlatými medailemi uctít úspěchy hvězd naší populární hudby. Hana Zagorová, díky svým devíti slavíkům, do této zlaté galerie _SKR0327nepochybně patří,“ uvádí Aleš Brix, obchodní ředitel České mincovny. „Výtvarný návrh jsme s paní Hanou pečlivě konzultovali, abychom vystihli každý detail jejího portrétu,“ doplnil Brix.

Medaile na přední straně vyobrazuje Hanu Zagorovou věrně podle portrétu. Zadní strana pak připomíná, že zpěvačka je držitelkou Zlatých slavíků a přináší kultovní písňové verše z 80. let.

„Maluj zase obrázky dlaní horkou od lásky“

 Skladatel Pavel Žák se tak stává jedním z mála, jehož píseň je vyražena do zlata. Autorem výtvarné podoby ražby pak je medailér Roman Shamilyan. „Je to jedna ze zásadních písniček, která mě provází životem i kariérou a zpívám ji na každém vystoupení,“ uvádí k tomu zpěvačka. Roman _SKR0565Shamilyan k tomu dodává: „Při tvorbě medaile jsem tuto písničku pořád poslouchal,“ uvedl medailér a Haně Zagorové přiznal, že to neměl snadné: „Měl jsem před sebou velkou komisi Vašich fanoušků a moc mi záleželo i na tom, aby se medaile líbila i Vám osobně.“

Medaile vychází v několika velikostech. Zlatá půluncová přijde na 27 950 korun, uncová pak na rovných 55 tisíc. Stříbrná jednouncová verze pak stojí 1 750 korun. Ceny jsou zaváděcí na první dva měsíce. Zárukou budoucí hodnoty medaile je striktně omezený náklad: stříbrných vychází tisíc exemplářů a zlatých v každé velikosti po stovce číslovaných.

 IMG_8064mm IMG_8109mm

Více informací naleznete na internetových stránkách www.ceskamincovna.cz.

 

Uložit

Podobné příspěvky

Štefan Margita včera vyzpíval pro Fond ohrožených dětí při OSN UNICEF 212.300 Kč

Jaroslav Hauer

V kvalifikaci o finále Monster Speedway Cupu dominovali Australané

Afri

Známé tváře přišly plnit přání dětí z dětských domovů

Jaroslav Hauer