Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Doprava Události Zprávy Pražského magazínu

Magistrát nezvládá rekonstrukci Husitské ulice. “Probudili jsme se do dopravního pekla,” říká místostarostka

Místostarostka Prahy 3 pro dopravu Lucie Vítkovská kritizuje postup pražského magistrátu a TSK při rekonstrukci Husitské ulice na Praze 3. „Od počátku jsme vedení Prahy i TSK upozorňovali, že uzavírky v Husitské mohou způsobit dopravní kolaps, který zasáhne celý Žižkov. Byli jsme ale ujišťování, že je ze strany magistrátu i TSK vše řádně připraveno. Dnes jsme se ale probudili do dopravního pekla,“ konstatuje Vítkovská.

Podobně magistrát a TSK selhali před nedávnem i při rekonstrukci Zenklovy ulice. „Byli jsme ujišťování, že se nebude opakovat katastrofa ze Zenklovy ulice. Ano, neopakuje se, je to totiž ještě mnohem horší,“ upozorňuje Vítkovská.

Místostarostka ale nechce jen nečinně čekat, jak se situace vyvine. Od dnešních ranních hodin je přímo na místě a snaží se situaci řešit. Nedostatky práce magistrátu se podle ní musí urychleně napravit. Zaráží ji přitom laxní přístup TSK. „Osobně jsem dnes opětovně vše řešila s TSK a naprosto mě zaráží, že společnost, která má sloužit ve prospěch Prahy a Pražanů dělá mrtvého brouka. Tváří se, že problém neexistuje a vůbec se ani nebyli podívat třeba v Seifertově ulici, která je úplně ucpaná,“ říká Vítkovská.

„Chceme po magistrátu, aby posílil kapacity městské policie vyčleněné na řízení dopravy na Praze 3. Všichni, kdo mají oči a byli dnes v Husitské a přilehlých ulicích vidí, že se strážníci snaží situaci zlepšit, ale kapacitně bohužel nestačí,“ vysvětluje Vítkovská a dodává: „Zároveň budeme po TSK chtít, aby celou rekonstrukci maximálně urychlil.“

Na pátečním jednání se starostou Prahy 8 Romanem Petrusem se místostarostce Vítkovské podařilo vyjednat po dobu trvání rekonstrukce Husitské možnost parkování pro rezidenty Prahy 3 v Pernerově ulici na Praze 8. Příslušné dopravní značení by mělo být instalováno v průběhu tohoto týdne.

Na dnešních 14.00 pak Vítkovská svolala na radnici jednání se zástupci městské i státní policie, na kterém chce radnice řešit, jak může v koordinaci s policií zlepšit situaci vyvolanou magistrátem a TSK.

Podobné příspěvky

Od Zborova k vyhlášení samostatnosti ČSR

Afri

Atrium Flora vás opět uvítá ve všech svých obchodech  

Afri

První vydatnější sníh…

Šebík