Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy Pražského magazínu

Na Praze 13 a 15 vznikla dvě nová grilovací místa

Pokud stejně jako většina Čechů milujete grilování, a zároveň obýváte město nebo velkoměsto a nevlastníte chalupu, chatu, ani balkon, nemusíte zoufat. V městské zeleni v Česku skvěle funguje řada oficiálních grilovacích míst, kde je povoleno rozdělávat oheň a není třeba nosit si vlastní gril, nebo pracně budovat ohniště. Tyto spoty jsou perfektní pro rodinné pikniky s dětmi nebo pro skupinky přátel, které se tu schází po práci a o víkendech, aby spolu poseděly, užily si hezkého počasí a dobře se najedly. A neustále přibývají další. Kde je najít? Tipy najdete na www.grilujemevemeste.cz.

Outdoorová gastronomie už zkrátka nepatří jen na zahrady rodinných domů a chat, ale i do městských parků a lesů, jež unaveným měšťanům umožňují na chvíli uniknout shonu a hluku a zároveň neopustit hranice města. V posledních letech se grilování na veřejných místech rozmáhá nejen v naší metropoli, kde parky „zabírají“ osm procent celé metropole, ale také v Brně, Pardubicích, Hradci Králové a mnoha dalších českých městech.

Griloviště Na Košíku na Praze 15

Nové griloviště s velkým ocelovým grilem dokáže uspokojit početnou skupinu strávníků. Ke grilovišti patří designový kulatý stůl a půlkruhová lavička, obojí v provedení z modřínového dřeva. Grilující ocení i boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, včetně pohrabáče na úpravu uhlí. Grilovací místo se nachází v blízkosti nově zbudovaného dětského hřiště.

Griloviště v Centrálním parku na Praze 13

I toto nově vybudované griloviště skýtá kvalitní ocelový gril pro velkou skupinu strávníků, designový kulatý stůl, půlkruhovou lavičku, boční stolek a pohrabáč na úpravu uhlí. V blízkosti griloviště se nachází restaurace Kuželkárna, kterou je možné využít k doplnění zásob masa, nápojů a dalších surovin ke grilování.

Královská obora ve Stromovce

Královská obora Stromovka nabízí hned tři oficiální pikniková místa. Každé z nich je opatřeno lavičkami, stoly a odpadkovými koši a nachází se jen kousek od sebe. Leží na okraji plavebního kanálu, tedy na samém okraji parku, 15 minut chůze od zastávky Výstaviště Holešovice.

Městský park Na Špici v Pardubicích

V multifunkčním parku blízko centra Pardubic je velkorysé kryté ohniště – grilovací prostor „ukryté“ v dřevěné budově, která slouží jako půjčovna sportovních potřeb. V prostoru je velké ohniště obklopené bytelnými dřevěnými lavicemi a několika prostornými stoly, které může využít velké množství lidí.

Senecký rybník v Plzni

„Senečák“, který se nachází v městské části Bolevec, představuje ideální místo na grilování nebo piknik v přírodě, můžete tu relaxovat, ale také sportovat, procházet se nebo koupat. Kolem rybníka s písečnými plážemi a masivním kamenným obkladem je vybudovaných několik míst k posezení, altánek a ohniště.

Brněnská přehrada a Kraví Hora v Brně

Na plážích Brněnské přehrady město otevřelo hned čtyři veřejná grilovací místa s ohništi a rošty, a to na Rokli, Pod Dymou, na Kozí Horce a na Sokolském koupališti. Velmi oblíbené je také grilování pod širým nebem v parku na Kraví Hoře (u dětského hřiště), kam městská část Brno – Střed umisťuje sezónní grily.

Šimkovy sady v Hradci Králové

Milovníci grilování v Hradci Králové najdou hned tři grilovací místa: jedno na poloostrově u rybníčku a další dvě v části sadů sousedící s katastrálním úřadem. K oblíbeným grilovištím přibyla i ohniště. Ta krytá naleznou návštěvníci lesů u rybníků Výskyt a  Olšina, u Hradečnice nad Mazurovými chalupami a na in-line okruhu (od hájovny směrem na Svinary na křižovatce cest). Nekrytá ohniště mohou využít  na pláži u Biřičky, u „Pěti ježků”, před Mazurovou chalupou, u Rytířského hradiště a u rybníka Šanovec.

Zpříjemněte si život uprostřed betonové džungle!

Nevíte, kde najít další veřejná griloviště, nebo naopak máte tipy na skvělá místa, která by měla být objevena? Přidejte své tipy na veřejná grilovací místa na www.grilujemevemeste.cz.

Podobné příspěvky

Jak tráví vánoce operní diva Andrea Tögel Kalivodová?

Jaroslav Hauer

Poslední možnost vyrazit na VELIKONOČNÍ TRHY je do neděle 8. 4. Máme pro vás i soutěž!

Jaroslav Hauer

V Praze začal 24. ročník mezinárodního festivalu Febiofest

Jaroslav Hauer