Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Volný čas Zprávy Pražského magazínu

Na prvního máje se Petřín poprvé rozzáří v barvách EU

Magistrát hlavního města Prahy se rozhodl připojit k oslavám  15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Ve spolupráci se společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., která má ve své správě mimo veřejného osvětlení i osvětlení pražských památek, se Petřínská rozhledna večer poprvé rozsvítí v barvách Evropské unie.

Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004 spolu s dalšími devíti zeměmi. Počet členských zemí se tak po vstupu České republiky, Estonska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Slovenska a Slovinska rozšířil na rovných pětadvacet. V naprosté většině nově přistupujících států proběhla před tím referenda, v nichž se k dohodě mohli vyjádřit všichni občané. Výsledky referenda byly v ČR jednoznačné. Zúčastnilo se ho 55 procent oprávněných voličů, z nichž 77 procent vstup ČR do Evropské republiky podpořilo.

 

,, Pro Čechy a další národy, které vstupovaly do EU při velkém rozšíření v roce 2004, znamenalo členství v mezinárodní organizaci vyspělých západních států symbolický návrat k euroatlantickému civilizačnímu okruhu, z něhož je násilně vytrhlo poválečné rozdělení světa. Toto patnácté výročí bychom chtěli symbolicky oslavit naprosto jedinečným nasvícením Petřínské rozhledny ve žluto-modrých barvách Evropské unie, které umocní   moderní výkonné LED osvětlení,“ doplňuje Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

 

 

 

Podobné příspěvky

Rozhovor s Viktorem Dykem; „S Mefistofelem jsem vkročil domů“

Afri

Lucie Vondráčková vyjíždí na své unplugged turné

Jaroslav Hauer

PALLADIUM slaví 10. narozeniny

Jaroslav Hauer