Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Reportáže Zprávy Pražského magazínu

Ohlédnutí za pražským koncertem španělského zpěváka Enrique Iglesiase

Nedělní večer patřil jednoznačně fanouškům Enrique Iglesiase. Charismatický zpěvák se v České republice objevil poprvé a diváci to náležitě ocenili.

Iglesias si v holešovické Tipsport aréně dával s nástupem na scénu na čas, avšak oproti jiným zpěvákům a kapelám, byla tři čtvrtě hodina jako nic. Španěl se objevil na pódiu v rámci Sex and Love Tour téměř nečekaně a vyprodanou arénu rozproudil písní “I´m A Freak”. Komu by chyběla krásná španělština, toho zpěvák potěšil hned čtvrtou písní, na kterou je nejnovější videoklip, Duele el CorazonVelkou část zaplněné haly tvořily slečny, dámy a paní. Každá žena, která byla aspoň trochu v Enriqueho blízkosti doufala, že si ji tento sympaťák vytáhne na stage, čímž je Iglesias velmi znám. Tentokrát všem udělal čáru “přes rozpočet”, jelikož na pódium byl vybrán mladý Lukáš. S ním si dal latino-popový král panáka něčeho ostřejšího a poté ho nechal zazpívat kousek písně “Stand by me”.

Další, za co si koncert zaslouží pochvalu, je jednoznačně skvěle vytvořený setlist. Pomalé, romantické písně se náramně střídaly s živějšími hity, kterých správný fanoušek Iglesiase nemá nikdy dost. Takin’ back my love, Heartbeat, Hero, to všechno a spoustu dalších písniček zazněly v téměř dvouhodinovém koncertu. Avšak nejvíce emotivní píseň nebyla již zmiňovaná Hero, ale Bailando. Song, který zněl v letních měsících na každé pláži, v každém baru a na každé diskotéce, nemá potenciál, kde by jste čekali, že se kdokoliv dojme. Když se však rozehraje Bailando ve vyprodané hale a po zaznění dav šílí dalších několik minut, nezvládne udržet emoce ani samotný Enrique. Fanoušci tím snad dosáhli svého, Španěl slíbil, že se do Prahy vrátí velmi velmi velmi brzo.

Samozvaní kritici mluví o nekvalitním zpěvu, chladném publiku, playbacku, odfláknuté show. Ale kdokoliv na koncertě byl, dá mi za pravdu, že se jednalo o jeden z nejlepších zážitků. Koncert navštívili nejen Češi, mezi davem byli i dánští, španělští, polští a slovenští fanoušci. A každý kdo z arény vycházel měl úsměv na rtech a někteří i slzy dojetí na tváři. Někomu se splnil letitý sen a někdo si šel jen poslechnout latinsko-popovou hudbu. Tak či tak, Enrique ukázal, že je velmi skromný člověk, že má velice rád lidi a svých fanoušků si váží a dává jim to značně najevo. Kolikrát světové efekty, perfektní zpěv bez pomoci playbacku a všemožné chrliče ohňů nepomůžou rozvášnit publikum. Enriquemu se to povedlo pouze svým vtipem, optimismem a vstřícností. A to se kolikrát cenní daleko více.

Podobné příspěvky

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pražském hradě

Redakce

VÝZNAM ČESKÝCH PODNIKATELEK ROSTE

Šebík

V pražské botanické zahradě probíhá exhibice afrických kamenných soch

Redakce