Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy Pražského magazínu

Pražská AK Markéta vstoupila do úvodu extraligy družstev prvním místem

Tým AK Markéta neměl na čtvrtečním závodě v Pardubicích lehkou pozici. Stále jsou zraněný tři jezdci (Matěj Kůs, Zdeněk Holub, Michal Škurla) a tak nezbývalo než povolat posilu ze zahraničí. Tentokrát to byl polský jezdec Sebastian Ulamek, který, jak se později ukázalo, pražský tým bodově velmi podpořil.

Vedlo se i Josefu Francoviextraliga-drustev-pardubice-20-4-2017 (2), který dokázal, že jeho slova na kombinéze jsou pravdivá. “Mladý veterán” totiž za závod vybojoval 11 bodů a nebýt pádu a následného vyloučení v jízdě s číslem 5, mohl by bodově následovat polského kolegu (13 bodů). I Ondřej Smetana byl pro tým přínosem. Jedenkrát nebodoval, ale také se mu podařilo jednou vyhrát. Celkově utržil 8 bodů. Cenné body přivezl i Filip Hájek a nakonec i Jan Kvěch, který se v extralize teprve otrkává, dovezl jeden bod.

extraliga-drustev-pardubice-20-4-2017 (4)Komu se nevedlo byl tým ZP Pardubice. Celkově skončili na druhém místě, tedy žádný špatný výsledek. Mnohdy nešťastné však byly výkony jednotlivých jezdců. Václav Milík byl prvním rozčarováním, ač dovezl týmu 13 bodů (nejvíce z celého týmu), nebyl to ten Milík, na kterého jsou jeho fanoušci zvyklí. Jednou prohrál se Sebastianem Ulamkem a podruhé s Eduardem Krčmářem, který měl z vítězství právě nad Milíkem velkou radost. Smolný závod to byl hlavně pro Hynka Štichauera, který se závodem protrápil. Z jeho první rozjížďky byl vyloučen, jelikož přejel oběma koly okraj dráhy, dvakrát dojel bez bodového zisku a pouze jednou se mu podařilo vyhrát. Naopak dobrou bilanci si celý závod držel Tomáš Suchánek.

extraliga-drustev-pardubice-20-4-2017 (9)Nováčci české extraligy, SC Žarnovica, nastoupili do závodu s největším favoritem – Martinem Vaculíkem a vyplatilo se. Ač ani tento slovenský jezdec, mistr Evropy z roku 2013, nebyl v závodě neporazitelným, bodově svůj tým velice podržel. V závěru závodu vybojovali Slováci 26 bodů, stejně jako jezdci z AK 3ton Slaný. Tam byl největším lídrem Eduard Krčmář. Rozjezd mezi Krčmářem a Vaculíkem o 3. místo v závodě sliboval velkou podívanou. Bohužel slánského jezdce zradila technika a pro defekt musel hned po startu z rozjezdu odstoupit. Vaculík si tak s klidem dojel pro první místo rozjížďky a tím pro 3. místo SC Žarnovice v české extralize.

Praha nad Pardubicemi vyhrála o 2 body. Závodů české extraligy je ještě několik, spekulovat o letošním mistru extraligy družstev je proto předčasné. Do boje se co nejdříve chtějí vrátit zraněný jezdci AK Markéty a obrátit stav budou chtít jistě i jezdci z Pardubic.

V Praze se extraliga družstev pojede již 9.5.2017 na Markétě. Neváhejte dorazit!

Podobné příspěvky

Česká pošta zlepšuje školení nováčků

Afri

Magistrát nezvládá rekonstrukci Husitské ulice. “Probudili jsme se do dopravního pekla,” říká místostarostka

Jaroslav Hauer

Enrique Iglesias vystoupí poprvé v Praze

Afri