Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy Pražského magazínu

Tradice a folklór v centru Prahy, tak budou vypadat Velikonoční trhy

Velikonoce

Centrum Prahy ozdobí už za měsíc největší Velikonoční trhy v České republice. Oslavy hlavních křesťanských svátků začnou v sobotu 1. dubna a potrvají do 23. dubna. Na Staroměstské a Václavské náměstí i na náměstí Republiky přinesou atmosféru jara inspirovanou folklorními tradicemi z celé České republiky.

Výrazné změny se letos dočká velikonoční bříza, která bude ve větším množství než obvykle ozdobená barevnými vajíčky, věnci a pentlemi. „Kolem břízy bude upevněný velký věnec z proutí, na který navážeme barevné stuhy, jež povedou do stran a vytvoří tak efekt barevné střechy,“ upřesňuje Hana Tietze, mluvčí Velikonočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze 2017.

Multifunkční pódium a programem na každý den

Návštěvníci trhů se mohou těšit na novinky, které se osvědčily už během Vánočních trhů 2016 a které ocenili také redaktoři jedné z nejprestižnějších televizních společností na světě – americké zpravodajské stanice CNN. Ta je zařadila mezi deset nejkrásnějších adventních trhů na světě. Nebudou chybět multifunkční pódium, každodenní kulturní program, hravé jarní dekorace, dětské dílny, ani oblíbené pochutiny včetně velikonočních specialit. Své umění předvedou mistři různých řemesel.

Více informací o trzích najdete na www.trhypraha.cz.

 

Podobné příspěvky

Na Výstavišti na LEGENDÁCH najdeme auta svých snů

Jaroslav Hauer

Legendární zpěvačka Dionne Warwick, které doprovázela i Elvise, poprvé v Česku! V září zazpívá v Praze.

Jaroslav Hauer

Turnaj v kuličkách

Šebík