Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy Pražského magazínu

Známé tváře přišly plnit přání dětí z dětských domovů

Až do 18. prosince probíhá v Europarku Štěrboholy tradiční vánoční charitativní akce Dopisy Ježíškovi, jejímž smyslem je potěšit pod vánočním stromečkem 471 dětí z 13 dětských domovů. Akce probíhá už podruhé ve spolupráci s Nadačním fondem Hanky Kynychové.

Letošní ročník byl veřejnosti představen v rámci charitativní mikulášské akce, která proběhla v Europarku za účasti celé řady známých tváří v čele s Hankou Kynychovou. Zazpívat přišli Milan Peroutka, Ivana Korolová, Jan Bendig nebo Natálka Grossová, která zazpívala se svým spolužákem z konzervatoře Lukášem Mazačem, který pochází z dětského domova v Humpolci a s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje už dlouhá léta. Marek Dědik děti učil základy latino dance a svému synovi Bertramovi poprvé ukázal čerta. S dětmi dorazili také moderátoři Štěpánka Duchková a Petr Vojnar. Akci si nenechaly ujít ani herečky Dana Morávková a Hana Gregorová.
Právě Hana Gregorová neváhala a splnila jedno z přání na vánočním stromečku v Europarku Štěrboholy. Vybrala si přání dívky z dětského domova, zašla do nejbližšího obchodu, kde zakoupila vysněné kozačky, které následně předala hostesce ve stánku u vánočního stromku Dopisy Ježíškovi, kde dárek zabalí a předají do příslušného dětského domova. Jako poděkování si odnesla ručně vyrobené přáníčko právě od dívky, které přání splnila. „Je mi sympatické, že v Nadačním fondu Hanky Kynychové jde o děti a o dětské domovy, proto jsem už po několikáté akci Hanky Kynychové podpořila. Navíc také znám paní, která pracuje v Klokánku jako teta a vím, jak je to těžké, a jak je dětem smutno, a prostě mi to přijde strašně smutné. Tak Hanku obdivuji a myslím si, že dělá úžasnou věc, proto je pro mě samozřejmé, že když mám čas, tak Hanku a její nadaci kdykoliv ráda podpořím,“ nechala se na akci slyšet principálka Divadélka Radka Brzobohatého. Stejně jako pro ostatní hosty akce i pro ni jsou Vánoce jedním z nejkrásnějších svátků v roce. „Těším se na Vánoce. Mám načančáno. Ještě bych chtěla, kdyby mi to vyšlo, zajet do Bratislavy na tržiště koupit kapustu – to je slovensky kysané zelí – a nějaké dobré klobásy. Ale jestli mi to nevyjde, tak je koupím v Praze. Menu máme slovensko – české. Máme kapustnici, hovězí polévku s játrovými knedlíčky, dále máme kapra, řízky, majonézový salát a pak podle Radka (Brzobohatého) i valašský salát bez majonézy,“ popsala přípravy na Štědrý den herečka a dodala: „Každý rok máme tradici, že po večeři musí všichni za dveře, já zhasnu, pustím Tichou noc a zazvoním na zvoneček. Až pak mohu všichni vejít, popřejeme si hezké svátky…a všichni musí být samozřejmě svátečně oblečení.“
Dětské přání v podobě dárku splnila také moderátorka Štěpánka Duchková, která na akci dorazila se svými syny. Zpěváci Ivana Korolová, Milan Peroutka či Jan Bendig plnili dětská přání v podobě zážitků a děti potěšili svým zpěvem.

Podobné příspěvky

Únor bude v trojské botanické zahradě patřit lásce Vydejte se na romantické rande do skleníku Fata Morgana nebo do spící zahrady

Jaroslav Hauer

Pozvánka na charitativní běh pro dětský domov na Hájích

Afri

Tradice a folklór v centru Prahy, tak budou vypadat Velikonoční trhy

Afri