Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Historie Zprávy z domova

Výstava Tutanchamon a jeho poklady

Unikátní výstava TUTANCHAMON – JEHO HROBKA A POKLADY byla slavnostně zahájena na Výstavišti v Brně v pavilonu C za přítomnosti světově proslulého odborníka na starověký Egypt Dr. Zahi Hawasse. Slavnostní zahájení moderovala Lucie Borhyová spolu s Reyem Korantengem.

Výstavu zahájila mezzosopranistka Andrea Kalivodová, sólistka opery Národního divadla, áriemi G. Bizzeta z Carmen. Celým slavnostním zahájením hosty provedla populární moderátorská dvojice Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

K hostům promluvil generální ředitel a producent pořadatelské agentury JVS GROUP Viliam Ďuriš. Slova se ujal také jeden ze samotných tvůrců výstavy ze společnosti Semmel, německý egyptolog a kurátor výstavy Dr. Wolfgang Wettengel. Dále vystoupil vzácný host z Egypta, odborník na starověký Egypt a odborný garant výstavy Dr. Zahi Hawass, který navíc ve večerních hodinách přidal pro návštěvníky i odbornou přednášku na téma Tutanchamon. A za Výstaviště Brno vystoupil jeho generální ředitel Tomáš Moravec.

Záštitu nad výstavou převzala primátorka statutárního města Brno – JUDr. Markéta Vaňková.

Společnosti JVS GROUP se podařilo získat velkolepou expozici TUTANCHAMON – JEHO HROBKA POKLADY právě v roce, kdy objev Tutanchamonovy hrobky slaví 100 let.

První část výstavy je koncipována tak, jak hrobku před 100 lety Howard Carter postupně objevoval. Je zde přesně rekonstruována původní nálezová situace v momentě otevření hrobky. Toto uspořádání je zcela jedinečné, protože žádné muzeum světa nevlastní celou kolekci faraonova pokladu. Na výstavě Tutanchamon – jeho hrobka a poklady je to možné, protože na ní jsou vystaveny dokonalé replil které vznikly pod dohledem mezinárodně uznávaných odborníků v řemeslnických a umělecký dílnách přímo v Egyptě.

Na výstavě je přes 1000 exponátů, které návštěvníky přenesou o více jak 3000 let zpět v čase – do doby egyptských faraonů.

Podobné příspěvky

Česko slaví 17. listopad

Afri

Bereme si příklad z ostatních měst

Afri

Vltava na Budějovicku očekává plavební rekord

Afri