Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

AMERICKÝ PREZIDENT A VIETNAMSKÝ PREMIÉR SPOLU JEDNALI VE WASHINGTONU

ASEAN-USA
Vietnamský premiér Pham Minh Chinh se 12. května  v Bílém domě setkal a jednal s americkým prezidentem Joem Bidenem v rámci své cesty do Washingtonu v USA, na zvláštní summit USA-ASEAN. Představitelé obou zemí při tomto jednaní diskutovali o bilaterárních vztazích i o regionálních a mezinárodních otázkách společného zájmu.
Předseda vlády Vietnamu Pham Minh Chinh jednal ve Washingtonu také s viceprezidentkou Kamalou Harris, ministrem zahraničí Antonym Blinkenem i s dalšími vrcholnými představitel USA, ale také s velmi významnými americkými podnikateli a investory.
VietnamPři všech těchto jednáních potvrdily USA svoji podporu postoji ASEANu, tedy i Vietnamu, k Jihočínskému (Východnímu) moři. Vietnamský premiér Pham Minh Chinh ve Washingtonu otevřeně při jednáních o zahraniční politice Vietnamu sdělil “Vietnam si volí spravedlnost, nevybírá si strany“. USA velmi ocenily nezávislost a mírumilovnost Vietnamu.
Ve schváleném závěrečném prohlášení zvláštního summitu USA-ASEAN, ze dne 13. května 2022, je uvedeno: “VAZBY MEZI USA A ASEANEM BUDOU V LISTOPADU 2022 UPGRADOVÁNY NA KOMPLEXNÍ STRATEGICKÉ PARTNERSTVÍ“.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

Elon Musk chce koupit celý Twitter

Afri

Gazprom varuje, že sníží dodávky plynu i pro Česko

Afri

France odvolává velvyslance z USA. Vztahy Paříže a Washingtonu jsou na bodu mrazu kvůli francouzské neschopnosti dodat včas ponorky

Afri