Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Belgie považuje plán autonomie v Marocké Sahary za „dobrý základ pro řešení“ (Společná deklarace)

Podle marocké tiskové agentury MAP považuje Belgie plán autonomie, který Maroko předložilo v roce 2007, „za dobrý základ pro řešení přijatelné pro všechny strany“ v otázce Sahary.

MAROKOVe společném prohlášení vydaném po čtvrtečních rozhovorech v Rabatu mezi ministrem zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů žijících v zahraničí Nasserem Bouritou a ministryní zahraničních věcí, evropských záležitostí, zahraničního obchodu a federálních kulturních institucí Belgického království Hadjou Lahbibovou, která byla na pracovní návštěvě v Marockém království „Belgie považuje plán autonomie předložený v roce 2007 za seriózní a důvěryhodnou snahu Maroka a za dobrý základ pro řešení přijatelné pro obě strany“.

Belgická ministryně v této souvislosti zdůraznila, že Belgie dlouhodobě podporuje proces vedený OSN, jehož cílem je spravedlivé, trvalé a pro obě strany přijatelné politické řešení.

Podle společného prohlášení se oba ministři shodli na výhradném postavení OSN v politickém procesu a potvrdili svou podporu rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 2602, v níž se uvádí úloha a odpovědnost stran při hledání realistického, pragmatického, udržitelného a kompromisního politického řešení.

Maroko a Belgie rovněž vítají jmenování osobního vyslance generálního tajemníka Organizace spojených národů, pana Staffana de Mistury, a znovu potvrzují svou aktivní podporu jeho úsilí o pokrok v politickém procesu na základě příslušných rezolucí Rady Bezpečnost Organizace spojených národů, zdůrazňuje společné prohlášení.

Belgie se tímto postojem připojila k seznamu evropských zemí, které plán autonomie jednoznačně podporují, jako jsou Španělsko, Francie, Německo, Nizozemsko, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Rumunsko, Portugalsko a Srbsko.

red.

Podobné příspěvky

Akcie Sberbank dnes rostou o 17 %

Afri

Rusko vypnulo plyn Itálii

Afri

Sezóna fiakrů v Praze již začala

Afri