Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Elon Musk chce koupit celý Twitter

Elon-Musk

Akcie Twitteru dnes během obchodování před zahájením řádné seance v USA vylétly o 20 procent poté, co vyšlo najevo, že sociální síť chce koupit Elon Musk a stáhnout z burzy. Obchod by Twitter ocenil na 43 miliard dolarů, v přepočtu 963 miliard korun. Dle Muska bude Twitter moci následovat principy svobody slova teprve, pokud bude mimo burzu, s nynějším managementem není spokojený.

Elon Musk chce koupit celý Twitter a stáhnout jej z burzy – za skoro bilion korun. Pokud se mu to podaří, na síť se zřejmě vrátí Donald Trump

Elon_Musk_TeslaMusk, zakladatel, hlavní akcionář a generální ředitel automobilky Tesla, tak zjevně usiluje Twitter ovládnout v rámci nepřátelského převzetí. Za akcii Twitteru nabízí 54,20 dolaru. Pokud by se mu podařilo sociální síť ovládnout, je pravděpodobné, že se tvář Twitteru výrazně promění. Zřejmě by se na něj vrátil třeba exprezident Donald Trump. Trumpův účet byl Twitterem zrušen na konci jeho prezidentování, měl porušovat zásady sítě.

Naopak akcie Tesly se v reakci na zveřejnění Muskova úmyslu koupit klesly, o 1,5 procenta. Investoři se obávají, že Musk se nebude moci soustředit tolik na rozvoj automobilky, pokud bude zaměstnán rozvojem Twitteru. Navíc na nákup sociální sítě by padly finanční prostředky, které by Musk mohl využít na investice do rozvoje Tesly.

Lukas KovandaLukáš Kovanda, Ph.D.

Národní ekonomická rada vlády (NERV)

Hlavní ekonom, Trinity Bank

www.lukaskovanda.cz

Podobné příspěvky

Národní shromáždění nezávislých vyhrálo volby v Maroku

Afri

Začala nejztrátovější olympiáda dějin

Afri

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry 

Afri