Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Fotbal: Maroko společně se Španělskem a Portugalskem oficiálně oznámilo svou kandidaturu na pořádání Mistrovství světa v roce 2030

králi Mohammedu VI.

U příležitosti předání ceny Konfederace afrického fotbalu (CAF) za vynikající výsledky v roce 2022 Jeho Veličenstvu králi Mohammedu VI. a rwandskému prezidentovi Paulu Kagamemu v úterý 14. března 2023 ve rwandském Kigali královským dopisem panovník oficiálně oznámil, že se jeho země připojila ke Španělsku a Portugalsku ve společné kandidatuře na pořádání mistrovství světa v roce 2030, které se bude konat u příležitosti stého výročí této nejpopulárnější a nejprestižnější mezinárodní sportovní soutěže.

Maroko MS ve fotbaleMistrovství světa v roce 2030

Při této události oznamuji, že se Marocké království rozhodlo společně se Španělskem a Portugalskem předložit společnou nabídku na pořádání mistrovství světa ve fotbale v roce 2030. (…) Bude to zároveň snaha, spojit to nejlepší ze všech stran a bude projevem spojenectví geniality, kreativity, zkušeností a prostředků“, poznamenal panovník v tomto dopise, který přečetl marocký ministr Národního vzdělávání, předškolní výchovy a sportu Chakib Benmoussa.

V minulosti se Maroko ucházelo o pořádání mistrovství světa ve fotbale v letech 1994, 1998, 2006, 2010 a 2026. V současné době je tato země považována za lídra na africkém kontinentu a v arabském světě, pokud jde o fotbalovou a turistickou infrastrukturu, a při příležitosti posledního Mistrovství světa ve fotbale klubů, které uspořádala mezi městy Rabat a Tanger, prokázala veškeré své logistické a organizační schopnosti.

Proti tomuto triu, které od sebe dělí jen asi patnáct kilometrů Gibraltarského průlivu, se doposud oficiálně přihlásilo pouze jihoamerické kvarteto: Argentina, Uruguay, Praguay a Chile.

red.

Podobné příspěvky

Aféra Pegasus-Maroko

Afri

Západ půjde po majetku ruských oligarchů

Afri

Brusel se ocitá pod tlakem Německa, Itálie, Maďarska a Francie

Afri