Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Globální koalice proti Daesh je odhodlaná čelit vyvíjející se hrozbě teroristické organizace v Africe (Závěrečné komuniké)

Maroko-konference

Účastníci ministerského setkání Globální koalice proti Daesh, které se konalo ve středu v Marrákeši, vyjádřili své obavy z šíření separatistických hnutí v Africe a znovu potvrdili své společné odhodlání pokračovat v boji proti Daesh, říká marocká tisková agentura MAP.

Účastníci vyjádřili své obavy z šíření separatistických hnutí v Africe, která generují destabilizaci a zvýšenou zranitelnost afrických států a která v konečném důsledku upřednostňují Daesh a další teroristické a násilně extremistické organizace,“ uvádí závěrečné komuniké zveřejněné na konci jednání tohoto mezinárodního konkláve, kterého se zúčastnilo 79 zemí

Členové koalice a partneři zdůrazňují, že pod záštitou Globální koalice posílí Africa Focus Group civilně vedené protiteroristické kapacity afrických členů koalice a zdůrazňují potřebu podporovat synergie v rámci toho Focus Group se stávajícími mezinárodními, subregionálními a regionálními protiteroristickými iniciativami na africkém kontinentu.

Účastníci rovněž připomněli civilní přístup, který koalice přijala při provádění svého úsilí v Africe, v souladu se zásadami národní odpovědnosti a v souladu se zvláštními potřebami afrických členských států.

Zaznamenali také existenci spojitosti mezi separatistickými a teroristickými hnutími jednajícími ve vzájemné tajné dohodě, kdy využívají existující zranitelnosti takovým způsobem, aby se zvýšil jejich destabilizační dopad.

V tomto smyslu účastníci zdůraznili potřebu vypořádat se s vývojem hrozby Daesh, zejména v Africe, posílením protiteroristických kapacit afrických členů a vzít v úvahu výzvy a hrozby, které představuje šíření nevládních organizací. státní aktéři, zejména separatistické skupiny, jako faktor destabilizace a zranitelnosti v regionu.

Zdůraznili také význam budování kapacit partnerských zemí koalice a podpory subregionálních a regionálních iniciativ na africkém kontinentu v rámci občanské akce koalice, v souladu se zásadami vlastnictví a v souladu se specifickými potřebami. afrických členských států.

V této souvislosti zdůraznili, že holistická a globální koordinace úsilí vyvíjeného koalicí by měla probíhat v souladu mezi iniciativami pracovních skupin koalice, zejména bojem proti financování Daesh, komunikacím, zahraničním teroristickým bojovníkům a stabilizaci.

Členové a partneři koalice rovněž uvítali konání prvního setkání Světové koalice v Africe.

Pořádáno na společné pozvání ministra zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů v zahraničí pana Nassera Bourity a amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena, toto první setkání Globální koalice proti Daesh, konající se v Africe, znamená zlom v mezinárodním závazku a koordinaci v boji proti skupině „Daesh“, se zvláštním důrazem na africký kontinent a také na vývoj teroristické hrozby na Blízkém východě a v dalších regionech.

red.

Podobné příspěvky

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry 

Afri

HOI AN VE VIETNAMU MÁ DVĚ NOVÁ SVĚTOVÁ OCENĚNÍ

Afri

Putinův projev otřásl burzami, hlavní náraz ale teprve přijde

Afri