Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Globální koalice proti Daesh je odhodlaná čelit vyvíjející se hrozbě teroristické organizace v Africe (Závěrečné komuniké)

Maroko-konference

Účastníci ministerského setkání Globální koalice proti Daesh, které se konalo ve středu v Marrákeši, vyjádřili své obavy z šíření separatistických hnutí v Africe a znovu potvrdili své společné odhodlání pokračovat v boji proti Daesh, říká marocká tisková agentura MAP.

Účastníci vyjádřili své obavy z šíření separatistických hnutí v Africe, která generují destabilizaci a zvýšenou zranitelnost afrických států a která v konečném důsledku upřednostňují Daesh a další teroristické a násilně extremistické organizace,“ uvádí závěrečné komuniké zveřejněné na konci jednání tohoto mezinárodního konkláve, kterého se zúčastnilo 79 zemí

Členové koalice a partneři zdůrazňují, že pod záštitou Globální koalice posílí Africa Focus Group civilně vedené protiteroristické kapacity afrických členů koalice a zdůrazňují potřebu podporovat synergie v rámci toho Focus Group se stávajícími mezinárodními, subregionálními a regionálními protiteroristickými iniciativami na africkém kontinentu.

Účastníci rovněž připomněli civilní přístup, který koalice přijala při provádění svého úsilí v Africe, v souladu se zásadami národní odpovědnosti a v souladu se zvláštními potřebami afrických členských států.

Zaznamenali také existenci spojitosti mezi separatistickými a teroristickými hnutími jednajícími ve vzájemné tajné dohodě, kdy využívají existující zranitelnosti takovým způsobem, aby se zvýšil jejich destabilizační dopad.

V tomto smyslu účastníci zdůraznili potřebu vypořádat se s vývojem hrozby Daesh, zejména v Africe, posílením protiteroristických kapacit afrických členů a vzít v úvahu výzvy a hrozby, které představuje šíření nevládních organizací. státní aktéři, zejména separatistické skupiny, jako faktor destabilizace a zranitelnosti v regionu.

Zdůraznili také význam budování kapacit partnerských zemí koalice a podpory subregionálních a regionálních iniciativ na africkém kontinentu v rámci občanské akce koalice, v souladu se zásadami vlastnictví a v souladu se specifickými potřebami. afrických členských států.

V této souvislosti zdůraznili, že holistická a globální koordinace úsilí vyvíjeného koalicí by měla probíhat v souladu mezi iniciativami pracovních skupin koalice, zejména bojem proti financování Daesh, komunikacím, zahraničním teroristickým bojovníkům a stabilizaci.

Členové a partneři koalice rovněž uvítali konání prvního setkání Světové koalice v Africe.

Pořádáno na společné pozvání ministra zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů v zahraničí pana Nassera Bourity a amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena, toto první setkání Globální koalice proti Daesh, konající se v Africe, znamená zlom v mezinárodním závazku a koordinaci v boji proti skupině „Daesh“, se zvláštním důrazem na africký kontinent a také na vývoj teroristické hrozby na Blízkém východě a v dalších regionech.

red.

Podobné příspěvky

Hlavním zdrojem ruského plynu Evropě je poprvé v historii černomořské potrubí Turk Stream

Afri

Rusko letos poroste jako Česko, možná i více

Afri

Marocké království/Synagoga Beth-El v Casablance si připomíná Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Afri