Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Král v nemocnici navštívil zraněné a daroval krev

V úterý odpoledne navštívil král Mohamed VI. Fakultní nemocnici Mohameda VI. v Marrákeši, kde se zajímal o zdravotní stav zraněných obětí ničivého zemětřesení, které v pátek 8. září způsobilo značné lidské a materiální ztráty v několika regionech království, informovala v depeši oficiální marocká tisková agentura MAP.

Zemětřesení v Maroku

kral daruje krevKrál navštívil jednotky intenzivní a nemocniční péče, kde se informoval o zdravotním stavu zraněných a o péči, kterou jim poskytují lékařské týmy mobilizované v souvislosti s touto velkou přírodní katastrofou.

Tato královská iniciativa na poskytnutí morální podpory zraněným a jejich rodinám posiluje různé iniciativy a opatření přijatá v souladu s královskými pokyny na záchranu, pomoc a podporu osob postižených zemětřesením v provincii Al-Haouz.

V nemocnicích v regionu Marrakéš-Safi bylo hospitalizováno 2 171 zraněných, z toho 484 s těžkými a 1 570 s lehkými zraněními. V péči zůstává 248 osob.

Při této příležitosti Jeho Veličenstvo král Mohammed VI. sám daroval krev. Toto silné gesto rovněž svědčí o královské laskavosti a vyjadřuje plnou solidaritu a soucit panovníka s oběťmi a jejich truchlícími rodinami.

Návštěva panovníka ve Fakultní nemocnici Mohameda VI. odráží jeho velký zájem o oběti zemětřesení v provincii Al-Haouz a potvrzuje symbiózu, která existuje mezi králem a jeho lidem v dobrých i zlých časech, a která umožňuje Marockému království zvládat současné krize a s nadšením a odhodláním hledět do budoucnosti.

red.

Podobné příspěvky

Si Ťin-pching v Moskvě Putinovi do náruče úplně nepadl

Afri

Pokus subsaharských ilegálních migrantů o útok na Mellilii

Afri

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí

Afri