Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Londýnský správní soud zamítl žalobu proti dohodě o přidružení mezi Marokem a VB

justice

Londýnský správní soud v pondělí zamítl žádost britské nevládní organizace (WSC) pracující jménem “Polisario”, která žalobně napadla dohodu o přidružení mezi Marokem a Británií. Informovala oficiální marocká tisková agentura MAP.

Tímto rozsudkem britská justice potvrdila platnost dohody o přidružení mezi Marokem a Spojeným královstvím, která je plně prospěšná pro obyvatelstvo a rozvoj všech regionů království, od severu po jih, bez výjimky.

Uštědřuje tak novou ránu nepřátelům územní celistvosti království, kteří se snaží zakrýt své opakované neúspěchy tím, že se marně snaží přesvědčit britskou justici, aby znovu přezkoumala obchodní dohodu po brexitu, kterou obě království uzavřela a podpořila.

Jakmile byl vynesen rozsudek, britská vláda potvrdila svůj závazek pokračovat v partnerství s Marokem.

Dnešní rozsudek vítáme. Budeme i nadále úzce spolupracovat s Marokem, abychom mezi našimi zeměmi maximalizovali objem obchodu ve výši 2,7 miliardy liber” uvedl mluvčí britského ministerstva pro mezinárodní obchod.

“Těšíme se na další spolupráci s našimi marockými protějšky prostřednictvím Rady přidružení v příštím roce,” ujistil.

Dohoda o přidružení mezi Marokem a Spojeným královstvím, podepsaná v Londýně 26. října 2019, vstoupila v platnost 1. ledna 2021.

Dohoda obnovuje v rámci dvoustranných vztahů všechny účinky, které si obě země vzájemně poskytly v rámci dohody o přidružení mezi Marokem a EU. Zajišťuje tak kontinuitu obchodu mezi Marokem a Spojeným královstvím po 31. prosinci 2020.

Dohoda, která oběma královstvím umožňuje trvale se usadit ve strukturovaném strategickém partnerství, vybaveném operativními a institucionalizovanými nástroji spolupráce a vedeném společnými ambicemi, představuje záruku pro marocké a britské společnosti, které navazují hospodářské a obchodní vztahy ve všech odvětvích spolupráce a pokrývají celé království.

red.

Podobné příspěvky

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí

Afri

TAJEMSTVÍ DS AUTOMOBILES ODHALENO NA VELETRHU CES V LAS VEGAS

Afri

Král Mohamed VI. zahájil v Rabatu výstavbu nové nemocnice “Ibn Sina”

Afri