Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Marocko-španělské vztahy/telefonický rozhovor mezi Jeho Veličenstvem marockým králem a Jeho Excelencí předsedou španělské vlády

kral- maroko

Předseda španělské vlády, Jeho Excelence pan Pedro Sanchez, telefonicky hovořil ve středu 1. února 2023 s Jeho Veličenstvem králem Mohamedem VI, informovala o tom marocká tisková agentura MAP s odvoláním na tiskové prohlášení královského kabinetu. Tento důležitý rozhovor, který se uskutečnil z iniciativy panovníka, předchází významnému 12. marocko-španělskému zasedání, které bude zahájeno tento čtvrtek 2. února 2023 v Rabatu. To dodá tomuto mezivládnímu setkání větší význam a zaručí jeho úspěch, jak mohli předvídat členové španělské delegace, kteří se ho účastní.

Během tohoto “vřelého” telefonátu mezi panovníkem a panem Pedrem Sanchezem obdržel španělský vládní představitel královské pozvání, aby v blízké budoucnosti navštívil Maroko v rámci oficiální návštěvy s cílem dále upevnit dynamiku marockého hospodářství. Monarcha, vřele ohodnotil pozitivní vývoj nové fáze bilaterálního partnerství od posledního setkání s Pedrem Sanchezem 7. dubna 2022, v této souvislosti uvítal konání 12. zasedání setkání na vysoké úrovni v Rabatu, které je součástí výjimečných marocko-španělských vztahů.

Toto důležité setkání vlád, jakožto institucionální mechanismus, bude novým krokem v prohlubování marocko-španělského strategického partnerství před dohodnutím příští oficiální návštěvy předsedy španělské vlády Pedra Sancheze v Maroku.

Tato očekávaná návštěva bude nepochybně příležitostí k realizaci konkrétních opatření k dalšímu posílení oboustranných vztahů prostřednictvím realizace konkrétních projektů ve strategických oblastech společného zájmu.

red.

Podobné příspěvky

Čína se vkládá do řešení války na Ukrajině

Afri

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí

Afri

USA analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky

Afri