Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Marocký král Mohammeda VI. slavnostně zahájil výstavbu závodu na výrobu vakcín

maroko-tovarna

Marocký král Mohammeda VI. ve čtvrtek 27. ledna 2022 slavnostně zahájil výstavbu závodu na výrobu vakcín proti Covid-19 a dalších nemocem, informovala marocká tisková agentura MAP. Jedná se o strukturovaný projekt, který pomůže zajistit suverenitu Maroka a afrického kontinentu jako celku v oblasti vakcinance. Továrna s názvem „SENSYO Pharmatech“ zahájí letos výrobu v červenci a bude sídlit ve městě Benslimane v regionu Casablanca.

Marocké království: zahájení výstavby továrny na výrobu vakcín proti Covid-19 a dalším nemocem

Tento průmyslový závod je součástí vize marockého krále, jejímž cílem je vybudovat z království klíčové biotechnologické centrum v Africe i ve světě schopné zajistit zdravotní potřeby kontinentu v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, přičemž bude zahrnovat farmaceutický výzkum, klinický vývoj, výrobu a komercializaci nezbytných biofarmaceutik. Závod musí zmobilizovat investice ve výši zhruba 400 až 500 milionů eur.

Továrna bude mít tři průmyslové linky, jejichž kombinovaná výrobní kapacita dosáhne v roce 2024 až 116 milionů kusů, uvádí MAP. Tyto linky budou věnovány výrobě předvyplněných injekčních stříkaček, lahviček s tekutinami a lyofilizovaných lahviček. Předpokládaná investice je přibližně 200 milionů eur a zahájení výroby testovacích šarží je naplánováno na 30. července 2022.

Tento projekt, který je výsledkem partnerství se švédskou společností “Recipharm”, zajistí soběstačnost království ve vakcinaci a učiní zemi přední biotechnologickou platformou na africkém kontinentu i ve světě.

Maroko již zahájilo místní výrobu více než 3 milionů dávek vakcíny Sinopharm měsíčně. Výrobní kapacita se od února 2022 zvýší na přibližně 5 milionů dávek a do konce roku 2022 na více než 20 milionů dávek měsíčně. Od roku 2025 bude Maroko schopno vyrobit více než 2 miliardy dávek vakcín.

red.

Podobné příspěvky

HOI AN VE VIETNAMU MÁ DVĚ NOVÁ SVĚTOVÁ OCENĚNÍ

Afri

Prohlášení zveřejněné tanzanským think-tankem odsuzující falšování tiskové zprávy o vyloučení chimérické saharské republiky „rasd” z Africké unie

Afri

Maroko zvoleno členem Rady míru a bezpečnost na tříleté funkční období  

Afri