Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Marocký král přijal hráče národního fotbalového týmu a vyznamenal je královským vyznamenáním

maroko

Oficiální marocká tisková agentura MAP informovala, že Jeho Veličenstvo král Mohammed VI., v doprovodu korunního prince Moulaye El Hassana a prince Mohammeda VI. Moulay Rachida,  přijal v úterý v Trůnním sále královského paláce v Rabatu členy Národního fotbalového svazu po jejich skvělém výkonu na Mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022.

“Ať už světový pohár vyhrál kdokoli, tohle mistrovství bylo Maroka”

Tato audience odráží královu trvalou péči o mladé lidi a zvláštní zájem, který má o sportovní odvětví obecně, zejména pak o fotbal. Navazuje také na historický a nevídaný výkon národního týmu, který se poprvé v historii dostal do semifinále, což je první a největší úspěch svého druhu v dějinách marockého, arabského a afrického fotbalu v závěrečných fázích této celosvětové sportovní události.

Během audience panovník vyznamenal prezidenta Marocké královské fotbalové federace, p. Fouzi Lakjaâ, trenéra národního týmu Walida Regragui a hráče národního týmu, kteří se zúčastnili slavnostního ceremoniálu v doprovodu svých matek, Královským vyznamenáním Ouissam Al Arch (Řádem trůnu).

Král vyznamenal pana Fouzi Lakjaâ a pana Walida Regraguiho řádem Ouissam Al Arch 2. třídy (Velitel). Řádem Ouissam Al Arch 3. třídy (Důstojník) pak vyznamenal všechny hráče národního týmu, kteří se podíleli na dosažení nevídaného úspěchu na mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022.

Král rovněž vydal pokyny k udělení Královských vyznamenání všem technickým a zdravotnickým pracovníkům národního týmu jako uznání za výjimečně odvedenou práci.

Poté panovník v doprovodu korunního prince Moulaye El Hassana a prince Moulaye Rachida zapózoval pro památeční fotografii se členy národního týmu a matkami přítomných hráčů. Při této příležitosti předali členové národního týmu Jejímu Veličenstvu suvenýry jako výraz vděčnosti za jeho podporu v průběhu této celosvětové soutěže.

Přivítání hráčů v doprovodu jejich matek ze strany Jeho Veličenstva je poctou těmto marockým ženám, které svým dětem vštípily hodnoty vlastenectví, obětavosti a národní sounáležitosti. Je také výrazem hodnoty, kterou král přisuzuje marockým ženám jako pilířům rodiny a společnosti obecně.

Členové národního týmu se do království vrátili v úterý pozdě odpoledne. Obyvatelé Rabatu, Salé a dalších měst v království je velmi vřele přivítali. Od svého příletu na letiště Rabat-Salé a po celou dobu své cesty byli Lvi Atlasu vítáni obyvateli Rabatu a Salé a sklízeli ovace od publika, které je přišlo v hojném počtu povzbudit a vzdát jim hold za jejich odvahu a bojového ducha.

Úspěch národního fotbalového týmu, díky němuž zazářilo vše, co souvisí s Marockým královstvím, vyvolal nebývalý zájem o marockou kulturu, historické dědictví, marocký dialekt, ale také o hospodářský a turistický potenciál, investiční vyhlídky a infrastrukturu, zejména fotbalovou, což Maroko vyneslo mezi nejžádanější země v různých oblastech.

Slavný americký deník The New York Times mistrně poznamenal, že “ať už světový pohár vyhrál kdokoli, tohle mistrovství bylo Maroka”.

red.

 

 

Podobné příspěvky

Aféra Pegasus-Maroko

Afri

Maroko: Bezprostřední teroristický plán byl zmařen po odhalení teroristické buňky působící v Tangeru

Afri

VICEPREZIDENTKA USA KAMALA HARRIS JEDNÁ VE VIETNAMU

Afri