Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Maroko:  Nástin nové investiční charty

kral

Král Mohammed VI předsedal dne 16. února 2022 v Královské rezidenci ve městě Bouznika pracovnímu jednání věnovanému nové investiční chartě, informovala tisková zpráva královského kabinetu. Toto jednání navazuje na královská nařízení obsažené v zahajovacím projevu parlamentu, vyzývající k přijetí nové konkurenční investiční charty.

Maroko:  Nástin nové investiční charty

Maroko-jednani vladyBěhem tohoto jednání představil vládní zmocněnec pro investice, konvergenci a hodnocení veřejných projektů panovníkovi  hlavní body projektu nové investiční charty.

Projekt, který je v souladu s novým modelem rozvoje, si klade za cíl zvrátit současný trend, kdy soukromé investice tvoří pouze necelou jednu třetinu celkových investic (veřejné investice představují dvě třetiny). Do roku 2035 tak plánuje zvýšit úroveň soukromých investic na dvě třetiny.

Tisková zpráva zdůrazňuje, že hlavními cíli nové investiční charty jsou vytváření pracovních míst, podpora spravedlivého územního rozvoje a upřednostňování růstových sektorů pro národní hospodářství. Za tímto účelem návrh nové charty zahrnuje zejména hlavní podpůrný mechanismus skládající se z:

– společné prémie na podporu investic v souladu s hlavními body královského nařízení, cíli nového modelu rozvoje a prioritami stanovenými vládou;

– dodatečné územní prémie zaměřené na podporu investic v nejméně zvýhodněných provinciích;

– dodatečné odvětvová prémie poskytující pobídky s cílem podpořit slibná odvětví.

red.

Podobné příspěvky

Marocký král poblahopřál členům národního týmu k historickému postupu do čtvrtfinále Mistrovství světa a přijal gratulace od hlav států k tomuto úspěchu

Afri

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku

Afri

Green Deal EU se ocitá po palbou Paříže či Berlína

Afri