Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Maroko-Spojené Státy Americké: Laayoune podepsalo partnerskou dohodu s Hollywoodem na Floridě

Ve středu 10. května 2023 byla v Laayoune podepsána partnerská dohoda mezi Laayoune a městem Hollywood ve státě Florida (USA), jejímž cílem je posílit bilaterální vztahy v oblasti hospodářské, kulturní, vzdělávací a turistické spolupráce.

Tato dohoda, která spadá do rámce decentralizované spolupráce mezi Marokem a Spojenými státy, byla parafována předsedou městské rady Moulayem Hamdi Ouldem ERRACHIDEM a starostou města Hollywood na Floridě Joshem LEVYM v sídle obce Laayoune za přítomnosti místních orgánů regionu Laayoune-Sakia El Hamra.

Podle obou stran tato dohoda otevírá slibné perspektivy pro upevnění partnerských vazeb v různých odvětvích, včetně cestovního ruchu, životního prostředí, kultury, umění, akademického výzkumu a udržitelného rozvoje a kromě toho, sdílení odborných znalostí a posilování spolupráce.

Tato dohoda nabídne hlavnímu městu marocké Sahary mezinárodní vliv a perspektivy partnerství, které mohou pozitivně přispět k jeho socioekonomickému rozvoji.

Na závěr slavnostního podpisu této partnerské dohody pan LEVY uvedl, že na něj “velmi zapůsobila” kvalita investic a vzdělávací, sportovní, socioekonomické a zdravotnické infrastruktury v Laayoune, a v této souvislosti poznamenal, že prioritní odvětví v tomto marockém městě a na Floridě jsou podobná a vzájemně se doplňují.

red.

Podobné příspěvky

Fenavin je považován za nejvýznamnější veletrh vína ve Španělsku

Redakce

Spojení dvou největších švýcarských bank by byla historická událost i pro světové finance

Redakce

Projev Marockého krále na 6. summitu Evropské unie a Africké unie

Redakce