Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Maroko zvoleno členem Rady míru a bezpečnost na tříleté funkční období  

Maroko-kral

Marocké království bylo zvoleno ve čtvrtek 3. února 2022 na tříleté funkční období v Radě míru a bezpečnosti Africké unie Výkonnou radou panafrické organizace s více než dvěma třetinami hlasů (36/49), oznámilo marocké ministerstvo zahraničních věcí.

Africká unie (Addis Abeba): Maroko zvoleno členem Rady míru a bezpečnost na tříleté funkční období

Maroko-vlajkaVolby Maroka a dalších čtrnácti členů na období dvou nebo tří let do Rady míru a bezpečnosti Africké unie se uskutečnily u příležitosti 40. řádného zasedání Výkonné rady, které se konalo ve dnech 2. až 3. února v sídle panafrické organizace v Addis Abeba (Etiopie).

Marockou delegaci, která se tohoto zasedání zúčastnila, vedl marocký ministr zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů žijících v zahraničí pan Nasser Bourita.

schromazdeniPřes silnou mobilizaci a nepřátelské manévry svých protivníků, kteří se postavili proti kandidatuře Maroka do Rady míru a bezpečnosti Africké unie, království v této zkoušce obstálo díky nasazení svých diplomatických aktérů.

Marocké království, které zasedalo v této radě na dvouleté funkční období (2018–2020), během něhož konstruktivně přispělo ke zlepšení pracovních metod a zavádění osvědčených postupů, chtělo tuto pozici obsadit novým mandátem, aby přispělo svým know-how k dosažení strategické agendy 2063, zejména s ohledem na bezpečnostní, environmentální a humanitární otázky.

 red.

Podobné příspěvky

Marocký král Mohammeda VI. slavnostně zahájil výstavbu závodu na výrobu vakcín

Afri

Rusko dnes začíná bankrotovat

Afri

Vojenský nábor dětí ozbrojenými milicemi Polisario

Afri