Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Maroko zvoleno hostitelem 93. zasedání Valného shromáždění Interpolu

vlajka

V pátek 1. prosince 2023 bylo ve Vídni zvoleno Maroko hostitelem 93. zasedání Valného shromáždění Mezinárodní organizace kriminální policie Interpol, které se bude konat v roce 2025 v Marrákeši.

Podle agentury Maghreb Arab Press (MAP) účastníci 91. zasedání Valného shromáždění organizace, které se koná v rakouské metropoli, zastupující 196 členských zemí, obnovili svou důvěru v Marocké království a jeho bezpečnostní instituce tím, že mu svěřili organizaci 93. zasedání Valného shromáždění Interpolu.

Valné shromáždění, nejvyšší rozhodovací orgán Interpolu, se pravidelně koná za účasti vedoucích představitelů služeb a orgánů činných v trestním řízení členských zemí, aby posoudilo globální bezpečnostní výzvy a nové kriminální trendy a prozkoumalo způsoby jejich řešení.

Generální ředitel Národní bezpečnosti a územního dohledu Abdellatif Hammouchi v projevu po hlasování ve prospěch marocké kandidatury vyjádřil poděkování Marockého království všem, kteří hlasovali pro to, aby Marrákeš hostil tuto celosvětovou akci.

Zdůraznil rovněž závazek Maroka upevnit mezinárodní úsilí v boji proti terorismu a různým formám přeshraniční trestné činnosti.

Pan Hammouchi rovněž zdůraznil, že Marocké království a jeho národní bezpečnostní služby jsou plně připraveny hostit toto renomované bezpečnostní fórum za co nejlepších podmínek, a prohlásil, že Maroko poskytuje Interpolu a jeho členským zemím stálou podporu v jejich úsilí o podporu globální bezpečnosti a stability.

Výběr Maroka pro pořádání této akce světové úrovně rovněž odráží auru a image, kterou má království ve svém regionálním a mezinárodním prostředí, jakož i důvěryhodnost v marocké bezpečnostní instituce, které jsou známé tím, že nashromáždily značné zkušenosti a odborné znalosti v boji proti terorismu a organizovanému zločinu.

red.

Podobné příspěvky

Finanční akční výbor se rozhodl vyřadit  Maroko z šedé listiny

Redakce

UNICEF hledá Dítě Česka

Redakce

Dnes končí další monstrózní klimatická konference OSN

Redakce