Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Nedostatek dešťových srážek v Maroku

kral

Král Mohammed VI přijal ve středu v královské rezidenci ve městě Bouznika (v oblasti Rabatu) předsedu vlády pana Azize Akhannouche a ministra zemědělství, námořního rybolovu, rozvoje venkova a vodního a lesního hospodářství, pana Mohameda Sadikiho, oznámila tisková zpráva královského kabinetu. Během této audience dal panovník pokyny k realizaci vládního programu zaměřeného na snížení dopadů deficitu srážek na zemědělství.

Král nařídil vyčlenit 10 miliard dirhamů

Toto jednání je součástí Nejvyšší královské péče, kterou marocký král zahrnuje obyvatelstvo venkova a všechny složky zemědělského sektoru, zejména v době, kdy zemědělská sezóna zažívá velký nedostatek dešťových srážek, dodává tisková zpráva. Panovník při této příležitosti zdůraznil, že je potřeba, aby vláda přijala všechna nezbytná nouzová opatření k řešení dopadu deficitu srážek na zemědělský sektor.

Maroko-kralPři provádění důležitých proaktivních královských směrnic v této věci je cílem výjimečného programu vypracovaného vládou zmírnit dopady opožděných srážek, snížit dopad na zemědělskou činnost a poskytnout pomoc dotčeným zemědělcům a chovatelům.

Za tímto účelem vydal král Mohammed VI. pokyn, aby fond Hassana II pro hospodářský a sociální rozvoj přispěl na tento program částkou 3 miliard dirhamů, což si vyžádá celkové finanční krytí odhadované na 10 miliard dirhamů.

Tisková zpráva královského kabinetu uvádí, že program je strukturován kolem tří hlavních os:

– První osa se týká ochrany živočišného a rostlinného kapitálu a řízení nedostatku vody;

– Druhá osa se zaměřuje na zemědělské pojištění;

– Třetí osa se týká zmírnění finanční zátěže zemědělců a odborníků, financování zásobování vnitrostátního trhu pšenicí a krmivy, kromě financování inovativních investic v oblasti zavlažování“.

red.

Podobné příspěvky

TAJEMSTVÍ DS AUTOMOBILES ODHALENO NA VELETRHU CES V LAS VEGAS

Afri

Belgie považuje plán autonomie v Marocké Sahary za „dobrý základ pro řešení“ (Společná deklarace)

Afri

Fenavin je považován za nejvýznamnější veletrh vína ve Španělsku

Afri