Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Odvolací soud v Londýně v konečném soudním rozhodnutí potvrdil neodvolatelné zamítnutí žádosti “polisaria” proti dohodě o přidružení mezi Marokem a VB

Londýn – Odvolací soud v Londýně ve čtvrtek neodvolatelně zamítl odvolání nevládní organizace “WSC” podporující polisario proti předchozímu rozhodnutí správního soudu, kterým byla zamítnuta její žaloba, jejímž cílem bylo zpochybnit dohodu o přidružení mezi Marokem a Spojeným královstvím, informovala marocká tisková agentura MAP.

Tento třetí neúspěch nepřátel územní celistvosti Maroka od loňského prosince potvrzuje platnost dohody o přidružení spojující obě země, která je přínosem pro obyvatelstvo a rozvoj všech regionů království od severu až po jih.

Podle řady marockých a britských analytiků toto soudní rozhodnutí rovněž poukazuje na opakované neúspěchy skutečného strůjce konfliktu o marockou Saharu, který navzdory svým zlým úmyslům neuspěl ve svých pokusech přesvědčit britské soudy, aby přehodnotily obchodní dohodu uzavřenou a podporovanou oběma královstvími po brexitu.

Obchod mezi oběma zeměmi od podpisu dohody skutečně neustále roste, přičemž ve třetím čtvrtletí roku 2022 dosáhly obousměrné toky nejvyšší hodnoty 2,9 miliardy liber, což je o 1 miliardu liber více než ve stejném období loňského roku.

Dohoda o přidružení mezi Marokem a Spojeným královstvím, podepsaná v Londýně dne 26. října 2019, platí od 1. ledna 2021.

V rámci dvoustranných vztahů obnovuje všechny účinky, které si obě země navzájem poskytly v rámci dohody o přidružení mezi Marokem a EU. Zajišťuje tak kontinuitu obchodu mezi Marokem a Spojeným královstvím po 31. prosinci 2020.

Dohoda umožňuje oběma královstvím navázat trvalé strukturované partnerství a je zárukou pro marocké a britské společnosti, které naváží hospodářské a obchodní vztahy ve všech odvětvích spolupráce.

red.

Podobné příspěvky

Celé národy zmizí z povrchu zemského, varovala OSN

Afri

Válka na Ukrajině začíná, Putinova vojska zahájila plnou invazi

Afri

Brusel se ocitá pod tlakem Německa, Itálie, Maďarska a Francie

Afri