Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

ORIENTAL FASHION SHOW se konala 23.1.2022 v hotelu PENINSULA

V předvečer zahájení HAUTE COUTURE FASHION WEEK PARIS, týdne nejvyšší módy a jedné z nejočekávanějších světových akcí roku, se pravidelně koná populární a očekávaná akce ORIENTAL FASHION SHOW.

Již po 41. byla organizovaná pod vedením HIND JOUDAR. Módní show se konala 23.1.2022 v krásných prostorách jednoho z nejluxusnějších hotelů v Paříži – v hotelu PENINSULA. Cílem ORIENTAL FASHION SHOW je představení vybraných úspěšných návrhářů z celého světa na jednom mole. Letos se na mole poprvé v historii show objevila reprezentantka České republiky – módní návrhářka JITKA KLETT, držitelka stříbrného ocenění EUROPEO OSCAR DELLA MODA 2021. Ocenění si přivezla loni v prosinci, kdy se VIII. ročník módních Oscarů už podruhé předával ve Florencii. Nejvyšším oceněním této prestižní události je platinová soška, kterou může získat jen ten, kdo už dříve získal všechny předcházející sošky, tedy stříbrnou a zlatou Europe St. Oscar Della Moda.

Na letošním ročníku ORIENTAL FASHION SHOW se představili

Jitka Klett za Česko,Hany El Behairy za Egypt, Lianali za Uzbekistán, Houita by Selma Boulcina za Alžírsko a La Rena by Renata Kliská za Slovensko.

Módní návrhářka JITKA KLETT v Paříži

JITKA KLETT představila novou kolekci 10 couture modelů a jeden svatební model. Na kolekci se v salonu pracovalo 6 měsíců a jeden model se vytvářel přibližně 130-350 hodin. Couture kolekce originálních modelů byla doplněna autorskými korunkami z dílny celosvětově úspěšného českého dua z Liberce Aničky a Vlada Škardů. Na módní show přijeli z České republiky Jitku Klett podpořit módní návrhářka Beata Rajská spolu s úspěšným módním fotografem Arthurem Koffem. U vstupu do hotelu PENINSULA můžete obdivovat dílo další české firmy působící v zahraničí – lustr LA SVITU “Dancing Leaves”- kombinace 3 kreativních oborů – módy, šperků a skla.

Jaromír a Věra Hamplovi        Foto: Arthur Koff a Richard Ugo Torbey

Podobné příspěvky

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem

Afri

Mezinárodní měnový fond (MMF) předpovídá oživení marocké ekonomiky o 5,7% v roce 2021

Afri

Uruguay pozastaví uznání Saharské arabské demokratické republiky tzv. „sadr“

Afri