Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Polisario útočí na město Smara na JIHU Maroka

vlajka

V noci ze soboty 28. října na neděli 29. října 2023 zasáhly 4 výstřely z projektilů civilní čtvrti ve městě Smara na jihu Maroka a zabily jednoho člověka a další tři osoby zranily.

Západní Sahara

SaharaPodle našich informací se v této lokalitě nenachází žádná vojenská ani strategická zařízení. Dokonce i civilní letiště Smara je vzdáleno více než 2 km od místa útoků.

K útoku se přihlásila separatistická skupina fronta Polisario, o které v několika článcích informoval mezinárodní tisk. Tento útok byl načasován dva dny před hlasováním Rady bezpečnosti OSN o prodloužení mandátu mise MINURSO.

Od doby, kdy se fronta Polisario jednostranně rozhodla porušit příměří dohodnuté 6. září 1991 pod záštitou OSN, podnikli separatisté několik stovek drobných útoků proti obrannému valu marockých Královských ozbrojených sil.

Podle zprávy agentury Maghreb Arabe Presse (MAP) oznámil královský generální prokurátor u odvolacího soudu v Laâyoune v tiskovém prohlášení, že na základě výsledků vyšetřování svěřeného kriminální policii podnikne nezbytné právní kroky k provedení technických a balistických analýz potřebných k určení původu a povahy střel.

V zájmu zachování spravedlnosti marocké vládní orgány uvedly, že se zdrží komentářů k probíhajícímu soudnímu řízení. Vyjádří se, jakmile budou získány první poznatky vyšetřování.

Marocké orgány zachovávají maximální zdrženlivost a rezervovanost, čímž dokazují, že Maroko jako právní stát usiluje o transparentnost a spravedlnost.

Podle pozorovatelů tyto útoky ohrožují mír a bezpečnost v regionu, což Maroko považuje za červenou linii a nenechá se těmito neuváženými provokacemi chytit do pasti ani na něj neudělají dojem. Marocké orgány proto dotáhnou vyšetřování až do konce, dokud nebude vyvozena odpovědnost a uplatněno právo s jeho neúprosnou přísností.

red.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahara occidental : Le Polisario attaque la

Podobné příspěvky

Sonda ESA Juice se vydává na cestu za tajemstvím ledových měsíců Jupiteru

Redakce

Brusel dnes řekne, jak chce uznávat jádro a plyn coby udržitelné zdroje

Redakce

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

Redakce