Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Prohlášení zveřejněné tanzanským think-tankem odsuzující falšování tiskové zprávy o vyloučení chimérické saharské republiky „rasd” z Africké unie

fake_news

Prezident think tanku „Tanzania Peace Foundation” (TPF), pan Sadiki GODIGODI, v tiskové zprávě formálně popřel obsah falešného prohlášení, které mu připisuje alžírský tisk. Zejména oficiální agentura „APS” ohledně prohlášení, které nedávno přijali účastníci semináře v Dar Es Salaamu v Tanzanii, vyzývající k vyloučení chimérické „rasd” z organizace Africké unie.

Pan Sadiki GODIGODI odsoudil napodobení svého podpisu a nepravé razítko umístěné na nepravdivém tiskové zprávě připisované jeho think tanku, což je v rozporu se závěrečným prohlášením přijatým na semináři organizovaném v Dar Es Salaamu a což jasně ukazuje na velkou manipulaci s informacemi proti územní celistvosti Maroka.

Připomínáme, že tento seminář pořádaný 16. října 2021 „Institutem studií míru a konfliktů” (IPCS) a think-tankem „Tanzania Peace Foundation” (TPF) za účasti několika odborníků mimo jiné ze Rwandy, Keňi, Komorských ostrovů, Burundi, Tanzanie, Ugandy, Mosambiku a Jižní Afriky.

Tito odborníci, akademici, členové think-tanků, výzkumníci a významní afričtí politici ve svých projevech žádali o vyloučení chimérické saharské republiky „rasd” z Africké unie.

red.

Podobné příspěvky

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry 

Afri

Sezóna fiakrů v Praze již začala

Afri

Mezinárodní měnový fond (MMF) předpovídá oživení marocké ekonomiky o 5,7% v roce 2021

Afri