Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Sahara: Egypt potvrzuje podporu rezolucím Rady bezpečnosti Maroka o územní integritě a bezpečnosti (Společné komuniké)

maroko-vlajka

Egypt podle marocké tiskové agentury MAP v pondělí opět potvrdil svou podporu územní celistvosti Marockého království a svůj závazek k urovnání otázky marocké Sahary v OSN.

Egyptský postoj byl vyjádřen ve společném komuniké, zveřejněném po jednání ministra zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů žijících v zahraničí Nassera Bourity s šéfem egyptské diplomacie Samehem Choukrim.

Pan Choukri při této příležitosti zdůraznil egyptskou podporu obsahu rezolucí Rady bezpečnosti, včetně rezoluce 2602 z roku 2021, která uvítala seriózní a věrohodné úsilí Maroka pokročit vpřed směrem k politickému urovnání saharské otázky, uvádí společná tisková zpráva.

Na oficiální pozvání ministra zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů v zahraničí Nassera Bourity uskutečnil egyptský ministr zahraničních věcí Sameh Choukri pracovní návštěvu Marockého království, během níž obě strany vedly důkladné rozhovory.

Oba ministři jednali o bilaterálních vztazích v souladu s pokyny obou hlav států, Jeho Výsosti krále Mohammeda VI. a prezidenta Egyptské arabské republiky Abdelfettaha Al Sissiho.

Rozhovory se zaměřily také na odvěké vztahy a bratrské vazby spojující obě bratrské země, stejně jako na společenství osudu a společných cílů.

red.

 

Podobné příspěvky

Pohřeb královny Alžběty II. vyjde na 280 milionů korun

Afri

Začala nejztrátovější olympiáda dějin

Afri

Putinův projev otřásl burzami, hlavní náraz ale teprve přijde

Afri