Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Spojené království vyjadřuje podporu důležitým reformám, které byly provedeny pod vedením marockého krále Mohameda VI.

ministr

Spojené království uvítalo a vyjádřilo podporu významným reformám, které Maroko provedlo pod vedením krále Mohameda VI. v rámci nového modelu rozvoje Maroka (2021-2035), jehož cílem je otevřenější, inkluzivnější a dynamičtější marocká společnost a ekonomika, a to i v oblasti lidských práv, informovala oficiální marocká tisková agentura MAP.

Toto prohlášení je obsaženo ve společné Deklaraci ze 4. zasedání marocko-britského Strategického dialogu, které se konalo v úterý v Rabatu pod spolupředsednictvím ministra zahraničních věcí, africké spolupráce a Maročanů žijících v zahraničí Nassera Bourita a státního ministra pro Blízký východ, severní Afriku, jižní Asii a Spojené národy Spojeného království, Velké Británie a Severního Irska lorda Ahmada z Wimbledonu.

Při této příležitosti oba ministři připomněli hlubokou historii přátelských a vzájemně prospěšných vztahů mezi oběma zeměmi, které sahají nejméně do roku 1213. Připomněli rovněž první obchodní smlouvu mezi oběma zeměmi, uzavřenou ve Fezu 23. ledna 1721. Partnerství je podpořeno dlouholetým přátelstvím a vzájemným respektem mezi oběma královskými rodinami, uvedla MAP.

Spojené království považuje Maroko pod vedením krále Mohameda VI. za spolehlivého a důvěryhodného regionálního a mezinárodního partnera, hrajícího zásadní roli a je klíčovou hnací silou stability, míru a rozvoje v regionu, zejména ve Středomoří, sahelsko-saharské oblasti a západní Africe.

Spojené království rovněž uvítalo důležitou úlohu panovníka při podpoře mezináboženského dialogu a šíření univerzálních hodnot míru, tolerance a jinakosti.

red..

Podobné příspěvky

Větrná bouře Eunice zlevňuje v Evropě elektřinu na letošní minima

Afri

Saharské hnutí za mír (SHM) pořádá mezinárodní konferenci v Las Palmas

Afri

Čína se vkládá do řešení války na Ukrajině

Afri