Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Společnost Global Medical Response podepsala smlouvu na další tři vrtulníky Bell 407GXi pro leteckou záchrannou službu

BELL

Fort Worth, TX (7. února 2023) – Společnost Bell Textron Inc., člen koncernu Textron Inc. (NYSE:TXT), oznámila, že podepsala kupní smlouvu na tři stroje Bell 407GXi pro společnost Global Medical Response (GMR).  Dodávka se dle předpokladu uskuteční do konce tohoto roku. Tyto vrtulníky rozšíří stávající flotilu letounů Bell, kterými GMR disponuje a využívá je pro pohotovostní letecké zdravotnické operace napříč celou Severní Amerikou.

Lane Evans, ředitel prodeje pro Severní Ameriku ve společnosti Bell, k tomu uvedl: „Global Medical Response je jedním z největších provozovatelů letecké zdravotnické služby na světě a nás mimořádně těší, že se rozhodli rozšířit svoji flotilu o další stroje Bell 407GXi,” a dodal: „Dodávkami všestranných a vysoce spolehlivých strojů dlouhodobě podporujeme GMR v jejich aktivitách a hodláme v tomto úsilí i nadále pokračovat.“

GMR je světově největší leteckou zdravotnickou společností s 39 000 zaměstnanci, kteří se starají o více než 4000 komunit. Je partnerem všech velkých zdravotnických organizací, např. American Medical Response, Rural Metro Fire, Air Evac Lifeteam, REACH Air Medical Services, Med-Trans Corporation, AirMed International a Guardian Flight, a jako taková zastává významnou roli při zajišťování bezpečné letecké přepravy. V roce 2021 přepravila přes 125 000 pacientů.

Rozšíření stávající flotily je vedenou snahou výrazně lépe sloužit našim komunitám. Domníváme se totiž, že stroje Bell 407 umožní záchranářům dostat rychleji k pacientům, kteří jsou v kritickém stavu a potřebují neodkladnou lékařskou péči,“ sdělil Ted Van Horne, provozní ředitel společnosti Global Medical Response, a dále pokračoval. „Velmi si vážíme si partnerství se společností Bell a cenné podpory, které se nám od ní dostává na našich záchranných misích. Flotila jejich vrtulníků je pro posádky našich pilotů, lékařů a záchranářů důležitá.

Téměř 500 vrtulníky s konfigurací HAA, jež jsou denně v provozu a mají dohromady nalétáno přes 1 milion letových hodin, dokazuje Bell svou bezkonkurenční podporu leteckému záchranářskému průmyslu. Díky pokročilé avionice, komunikační sadě a integrované palubní desce Garmin G1000H NXi, která zvyšuje situační povědomí a snižuje pracovní zátěž pilota tím, že mu poskytuje snadno čitelné informace, nabízí stroj Bell 407 GXi pokročilé funkce při převozu pacientů v kritickém stavu.

K dnešnímu dni je po celém světě v provozu přes 1 600 strojů Bell 407. Ty v rámci celé flotily překonaly 6 milionů letových hodin a aktivně se zapojují do leteckého výcviku i vojenských, turistických a para-veřejných misí.

. 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

 O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Kateřina Fričová

Best Communications

Podobné příspěvky

Od zítra platí embargo na ruský diesel

Aleš Fritscher

Kanada a Německo startují vodíkovou alianci, vodík nahradí plyn

Aleš Fritscher

Větrná bouře Eunice zlevňuje v Evropě elektřinu na letošní minima

Aleš Fritscher