Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

VICEPREZIDENTKA USA KAMALA HARRIS JEDNÁ VE VIETNAMU

_AKamala_Harris_a_premier_Pham_Minh_Chinh
Viceprezidentka USA Kamala Harris přiletěla 24. srpna večer do Hanoje. Ve středu 25. srpna byla přijata a zahájila svá jednání s prezidentem Vietnamu Nguyen Xuan Phucem i s premiérem Vietnamu Pham Minh Chinhem a s viceprezidentkou Vietnamu Vo Thi Anh Xuan, která ji k návštěvě Vietnamu pozvala.
VICEPREZIDENTKA USA KAMALA HARRIS JEDNÁ VE VIETNAMU
AKamala_Harris_a_Nguyen_Xuan_PhucOd navázání diplomatických styků v roce 1995 se Vietnam a USA těší vzájemným prosperujícím a v posledních letech i komplexním partnerským vztahům. Partnerství s USA pomáhá Vietnamu k udržení míru v Jihočínském moři, protože brání další vojenské okupaci ostrovů a omezování plavby i rybolovu ze strany Číny. 
USA již dodaly Vietnamu prostřednictvím AKamala_Harris_Hanojsystému COVAX, řízeného WHO (Světovou zdravotnickou organizací) a OSN, přes 5 milionů dávek americké vakcíny Moderna. Viceprezidentka USA Kamala Harris při svých jednáních v Hanoji oznámila, že USA ráno 25. srpna odeslaly Vietnamu 1 milion dávek vakcíny Pfizer. Do konce září mají ještě USA dodat Vietnamu 20 milionů dávek vakcíny Pfizer. Komplexní partnerství Vietnamu a USA zahrnuje i tuto velmi potřebnou zdravotnickou pomoc pro aktivní boj s koronavirem Covid-19 ve Vietnamu. A to je moc správné.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry 

Afri

UNICEF hledá Dítě Česka

Afri

Začala nejztrátovější olympiáda dějin

Afri