Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy ze světa

Výbor pro odstranění všech forem diskriminace žen (CEDAW)

CEDAW

Marocká tisková agentura MAP informovala, že Maroku poblahopřál Výbor pro odstranění diskriminace žen (CEDAW) za pokrok dosažený v oblasti práv žen pod vedením krále Mohameda VI.

Maroko ocenilo pokrok dosažený v oblasti práv žen

Maroko vlajkaV komuniké informující o posouzení marockého reportu CEDAW v Ženevě, výbor zdůrazňil „opatření, která Maroko přijalo ve prospěch práv žen“ a poznamenal, že Království „poblahopřála odbornice z Výboru pro odstranění diskriminace žen, za dobrovolné akce, které podnikl král Mohammed VI. s cílem zlepšit práva žen, která jsou nyní stanovena v Zákoníku o rodině“.

Stejný zdroj poznamenává, že „další odbornice byla potěšena, že marocká ústava z roku 2011 zakazuje všechny formy diskriminace – ustanovení, které se opakuje v několika právních předpisech“.

Během probírání reportu z Maroka byli členové CEDAW informováni o pokroku, kterého Maroko dosáhlo na cestě k posvěcení práv žen, zejména v oblastech, na které se vztahuje Úmluva o boji proti diskriminaci žen.

V prohlášeních pro MAP na konci tohoto dvoudenního hodnocení experti CEDAW ocenili „pevný“ závazek Maroka k otázkám práv žen. Zdůraznili také kvalitu „plodných a konstruktivních“ výměn se členy marocké delegace, kterou vede ministr pro solidaritu, sociální integraci a rodinu Aawatif Hayar, včetně zástupců různých ministerstev a národních institucí.

red. 

Podobné příspěvky

HOI AN VE VIETNAMU MÁ DVĚ NOVÁ SVĚTOVÁ OCENĚNÍ

Afri

Sahara: Egypt potvrzuje podporu rezolucím Rady bezpečnosti Maroka o územní integritě a bezpečnosti (Společné komuniké)

Afri

Brusel se ocitá pod tlakem Německa, Itálie, Maďarska a Francie

Afri